22 Temmuz 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

eTwinning Eskişehir İl Çalıştayı Düzenlendi

eTwinning Eskişehir İl Çalıştayı Düzenlendi
  • 19 Haziran 2019 Çarşamba
  • 1672 kez okundu

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ulusal Destek Servisi işbirliği ile eTwinning faaliyeti kapsamında 100 öğretmenin katılımıyla 17 Haziran 2019 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde 'eTwinning Eskişehir İl Çalıştayı' düzenlendi.

Çalıştay, Eskişehir eTwinning İl Koordinatörü Gülşah SARIKAYA, eTwinning Faaliyeti İl Koordinatörleri Sorumlusu ve TTI Koordinatörü Dr. Hülya Bal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Özden Tezel ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT'ın konuşmalarıyla başladı.

Çalıştayın açılışında konuşan eTwinning Eskişehir İl Koordinatörü Gülşah Sarıkaya, eTwinning sayesinde sınır ötesi işbirliklerinin kurulabildiğini, projeler geliştirildiğini ve öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri için fırsat sunulduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı eTwinning İl Koordinatörleri Sorumlusu Dr. Hülya Bal, öğrencilerin uygulamaya ihtiyaçları olduğunu belirtirken, akademik altyapıyı oluşturduktan sonra öğrencilerin gerçek yaşam problemlerini fark etmeleri ve bunlara çözüm bulmalarının gerektiğini kaydetti. Milli Eğitim Bakanlığı olarak üniversitelerle işbirliği içinde öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Dr. Hülya Bal, öncelikle Eğitim Fakülteleri ile çalışmaya başladıklarını ve fakültelerin de bu çalışmalara bakış açısının çok olumlu olduğunu ifade etti.

ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özden Tezel, eTwinning'in bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımı ile okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa'daki okullar arasında işbirliğini teşvik ettiğini, ayrıca eğitimciler için sürekli çevrimiçi mesleki gelişim konusunda ücretsiz fırsatlar sunduğunu kaydetti. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde vurgulandığı gibi bu tür çalıştayların Eğitim Fakülteleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumların yapacakları çalışmaların sürekli ve işlevsel bir nitelik kazanmasına yardımcı olacağını belirten Prof. Dr. Özden Tezel, ESOGÜ Eğitim Fakültesi olarak böyle çalışmaların sayısının artması ve eğitimimizin daha nitelikli hale getirilmesi için yapılacak ortak çalışmalara destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, değişen dünya koşullarının pek çok alanda olduğu gibi eğitim-öğretim ortamında da dönüşümlere yol açtığını ve okulların teknolojik altyapısından öğretmen becerilerine kadar birçok unsuru bünyesinde barındıran söz konusu dönüşümlerin halen devam ettiğini söyledi. eTwinning platformunun değişimin ve gelişimin önünü açtığını belirten Hakan Cırıt, öğretmenlerin yürüttüğü projeler sayesinde okulların hem ülkemiz hem de Avrupa boyutunda daha tanınır ve aktif hale geldiğini söyledi. eTwinning projeleri kapsamında öğretmenlere verilen kalite etiketleri ve okullara verilen "eTwinning Okulu" etiketlerinin sayısının gün geçtikçe arttığını dile getiren Hakan Cırıt, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 20 olan toplam kalite etiketi sayısının 2018- 2019 eğitim-öğretim yılında 44'e çıktığını kaydetti. Hakan Cırıt çalıştayın hayırlı olmasını diledi ve düzenlenmesine emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Çalıştay kapsamında Bakanlık Temsilcileri Dr. Hülya Bal ve Ezgi ULUTAN eTwinning bilgilendirme sunumlarını gerçekleştirdi. Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi almış okul ve öğretmenlerimiz, eTwinning proje stantlarında iyi proje örneklerini sergileyerek eTwinning faaliyetlerine yeni başlayan öğretmenlerimizle çalışmalarını paylaştılar. Ayrıca 10 proje grup liderinin rehberliğinde, 50 katılımcı öğretmenimizle Proje Yazma Atölye Çalışmaları gerçekleştirilerek yeni eTwinning projeleri başlatıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar