17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MİLLÎ’lik MÜCADELE’miz Devam Ediyor

MİLLÎ’lik MÜCADELE’miz Devam Ediyor
  • 20 Haziran 2019 Perşembe
  • 2502 kez okundu

Eskişehirli eğitimci-yazar Feride Turan ve öğrencisi Funda Nur Sönmez Millî Mücadele'nin 100. Yılı kapsamında Türk Tarih Kurumu ve 19 Mayıs Üniversitesinin iş birliği ile Samsun'da düzenlediği uluslararası sempozyumda şehrimizi ve ülkemizi temsil ettiler.

Feride Turan ve Funda Nur Sönmez'in iki aşamalı değerlendirmeye tabi tutulan bilimsel çalışmaları; çoğunluğunu akademisyen ve araştırmacıların oluşturduğu 10 ülkeden 140 çalışmanın arasına girmeyi başarmıştır.
Uluslararası sempozyumda yer alan tek lise öğrencisi olan Funda Nur Sönmez, öğretmeni ile "Millî Mücadele'de Stratejik Öneme Sahip Eskişehir Ekseninde Nutuk'un İçerik Analizi" başlıklı bildirilerini sunmuşlardır. Bireysel sosyal medya hesabından "MİLLÎ'lik MÜCADELE'miz devam ediyor" şeklinde çalışmayı duyuran eğitimci yazar Feride Turan bildirinin hem Osmanlı Türkçesi hem şehir kültür ve tarihine yönelik bir çalışma olduğunu belirtmiştir. Başta Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un ve orada bulunan değerli akademisyenlerin azim, gayret, çalışkanlık ve başarıları nedeniyle  takdirlerini kazanan Funda Nur Sönmez ve Feride Turan; tarihi yapanla yazanın buluştuğu Atatürk'ün Nutuk eserini Eskişehir ekseninde analiz ederek Eskişehir'in gururu oldular.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar