11 Aralık 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tecrübe Paylaşımı Programı

Tecrübe Paylaşımı Programı
  • 13 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 1442 kez okundu

KYK yurtlarında verilen kurs ve atölye gibi eğitim faaliyetlerine katılan; yaşlılar, engelliler, şehit ve şehit aileleri gibi Gönül Bağı etkinliklerine iştirak eden; akademik hayatlarında başarılı olan öğrenciler arasında yapılan eleme sonucunda 52 öğrenci “Tecrübe Paylaşımı” programına katılmaya hak kazandı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ve TİKA ile gençlerin yurt dışı bilgi, görgülerini geliştirmek ve ülkemizin tarihi ve kültürel birikiminin dünya üzerindeki izlerini yerinde görmelerini sağlamak amacıyla “Tecrübe Paylaşımı” programı hayata geçirildi.
KYK yurtlarında verilen kurs ve atölye gibi eğitim faaliyetlerine katılan; yaşlılar, engelliler, şehit ve şehit aileleri gibi Gönül Bağı etkinliklerine iştirak eden; akademik hayatlarında başarılı olan öğrenciler arasında yapılan eleme sonucunda 52 öğrenci  “Tecrübe Paylaşımı” programına katılmaya hak kazandı.

İlk Kafile Yola Çıktı

Tecrübe Paylaşımı programı çerçevesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümünde öğrenim gören ve Atakum Kız Öğrenci Yurdunda barınan Habibe Akkuş ve İlkadım Kız Öğrenci Yurdunda barınan Fatma Demirkol isimli öğrenciler Ürdün’e ulaştı. Sanat atölyelerine ziyarette bulunan öğrenci heyetine Ürdünlü ressamlar tarafından “Allah Türkiye’yi Korusun” isimli eser hediye edildi.
Arnavutluk, Bangladeş, Çad, Kosova, Gürcistan, Kırgızistan, Lübnan,  Makedonya, Mozambik, Namibya, Pakistan, Senegal, Somali, Ukrayna, Ürdün olmak üzere 15 ülkeyi kapsayan programda 52 öğrenci temmuz, ağustos ve eylül aylarında 7 günlük ziyarette bulunarak mesleki bilgi ve tecrübelerini geliştirecekler.


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar