10 Aralık 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu

15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu
  • 13 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 1654 kez okundu

Vatan ve millet uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi unutmamak, birlik ve beraberliğimiz için gönül köprüsü inşa etmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu"na katılan üç öğretmen, 05 Temmuz 2019 tarihinde Konya'dan yola çıkarak 11 Temmuz 2019 tarihinde Eskişehir'e ulaştı.

Konya'dan başlayıp İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde sona erecek dokuz günlük yolculuğa katılan Selçuklu Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulu Öğretmenleri Alper Can, Hakan Arıkan ve Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlkokulu Öğretmeni Selim Ecevit Şen ile sohbet edip güzergâh hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, kendilerine teşekkür ederek hayırlı yolculuklar diledi. Bu anlamlı etkinliği gerçekleştirenlere ve projeye emek verenlere teşekkürlerini iletti.

Öğretmenlerimiz tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu'nun bir hassasiyet ve farkındalık oluşturma adına çok önemli bir etkinlik olduğunu sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz, bu turun sağ salim tamamlanması temennisinde bulundu.

Ardından ilimizdeki öğretmenler ile birlikte Vişnelik Mahallesinde bulunan Hava Şehitliği'ne hareket edildi.

Basın açıklaması yapan öğretmen Alper Can, "Sizlerin de bildiği gibi bundan 3 yıl önce ülkemizin üzerinde oynanan hain bir oyun içimize kor ateşi gibi düştü. Eğitim ve öğretimin tatili olmaz diye düşündük. Bisiklet sporuna gönül veren öğretmen izci liderleri olarak, bizden sonraki nesillere hem sporu hem de değerlerimizi öğretmek istedik. Bir proje ürettik. Bu projenin planlamasından sonuçlanma aşamasına kadar arkadaşlarımızla, değerli büyüklerimiz ile ve en önemlisi de çok değerli sponsorlarımız ile sürekli istişare içinde bulunduk. Bu çıkacağımız şerefli yolculuk için, başta valimize, il ve ilçe milli eğitim müdürlerimize, çalıştığımız okul yönetimine teşekkür ediyoruz ve bizden hiçbir yardımı esirgemedikleri için sponsorlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Dört arkadaş çıktığımız bu yolda, çığ gibi büyüyecek" ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının yapılmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve öğretmenler 2019 yılında İstanbul'da helikopter kazasında şehit olan Asb. Bçvş. İlyas Kaya'nın ailesini ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'nde sonlanacak program için yollarına devam ettiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar