20 Ocak 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ortaokul Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti

Eskişehir TÜGVA Ortaokul Yazokulu öğrencileri 15 Temmuz Haftası etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyareti yaptı.
Şehitleri unutmayan öğrencilere ziyaret esnasında TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Fatih Sert , Eskişehir Vali yardımcısı Alper Balcı ve Eskişehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Ahmet Nuri Oğuz' da katıldı.

TÜGVA Eskişehir organizesinde yapılan etkinlikte; vatanın ve milletinin ebedi varlığı, devletin bölünmez bütünlüğü ve tüm mukaddesatı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz için Kur’anı Kerim okundu, dua edildi.
Şehitlik ziyareti sırasında öğrencilere konuşma yapan Sert "Siz değerli kardeşlerime abiniz olarak iki tane tavsiyem var. Buradaki ve Tüm coğrafyamizdaki tüm şehitlerimize bizim bir vefa borcumuz var. Bizler ve ailelerimiz rahat yaşasınlar diye canlarını veren şehitlerimiz için bizim de yapabileceklerimiz var. Bunlardan birincisi ne olursa olsun yapmış olduğunuz her işi özenerek yapın. Ailemize, öğretmenlerimize, devletimize karşı aldığınız sorumluluklar da yapmış olduğumuz işi en iyi yaparak onlara bir nebze olsun vefa borcumuzu ödemiş oluruz. İkincisi ise tüm şehit yakınları ve gazilere elimizden geldiğince destek ve yardımcı olalım. Onlara emanet gözüyle bakalım. " diyerek sözü Alper Balcı' ya bıraktı. Balcı çocuklara şehitlik kavramının ne demek olduğundan ve bizzat tanıdığı şehit hikâyelerinden bahsetti.
Ziyaret esnasında öğrenciler İl temsilcisinden Eskişehirspor ve Ata binme etkinliği için söz aldılar.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar