13 Aralık 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi Uşak Tercih Danışmanlığı Ofisine yoğun ilgi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Uşak Bürosu, üniversite adayları yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Yıl içerisinde çeşitli etkinliklerle öğrencileri Anadolu Üniversitesi ile tanıştıran Uşak bürosu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tercih Danışmanlığı Ofisi ile üniversite adaylarına rehberlik hizmeti verdi.

Gençlere ve üniversiteye girmek isteyen herkese 23-29 Temmuz arasında kapılarını açtıklarını belirten Açıköğretim Sistemi Uşak Büro yöneticisi Öğr. Gör. Ahmet Mıdık, “Bu yıl yaklaşık 3 ay boyunca, eğitim öğretim döneminde bahar aylarında Uşak ve ilçelerinde 50’ye yakın meslek lisesi, Anadolu lisesi ve teknik lise düzeyinde 4 bin dolayında 11 ve 12’inci sınıf öğrencisine hayalinizdeki üniversite, meslek seçimi ve farkındalık ana temalı bir dizi konferans verdik. Konferanslar neticesinde olumlu geri dönüşler aldık. Bu çalışma gençlere hizmet noktasında beyin fırtınası yapmamıza neden oldu” sözleriyle süreci özetledi.

"Birçok öğrenci Anadolu Üniversitesi'nin ne kadar büyük bir üniversite olduğunun farkına varmış oldu"

Öğr. Gör. Mıdık, sözlerine şu şekilde devam etti: "Üniversite sınavına girecek gençlerimize meslekler ve üniversite tercihleri konusunda uzman eşliğinde yeterince yardımcı olunamadığını ve rehberlik hizmetlerinin yeterince yapılmadığı kanısına vardık. Bu noktadan hareketle Anadolu Üniversitesi olarak, Türkiye’de yerel ve bölgesel bazda ilk defa Uşak’ta, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bürosunda, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkısı ve işbirliğiyle 2019 YKS Tercih Danışmanlığı Ofis'i kurduk ve bu yüzden de birçok öğrenci Anadolu Üniversitesi'nin ne kadar büyük ve yardımsever bir üniversite olduğunun da farkına varmış oldu.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar