21 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

2019 YKS’DE EN İYİLERİN TERCİHİ ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OLDU

YKS 2019 sonuçlarına göre Eskişehir Teknik Üniversitesi fakülte ve meslek yüksekokullarının kontenjanları %100 doluluk oranına ulaşırken bölümlerimizin büyük bir kısmında taban puanlar geçtiğimiz yıla göre önemli oranda yükseldi.

Sayısal puanla öğrenci alan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Bölümümüze 544.89949 puanla Türkiye 157.si Umut Berkay Başbuğ yerleşti. Eskişehir Teknik Üniversitesi, bu yıl da en iyilerin tercihi oldu.  İlk 5 binde 9, ilk 10 binde 15 ve ilk 20 binde 16 öğrenci Eskişehir Teknik Üniversitesi bölümlerine yerleşmeye hak kazandı. Üniversitemiz bölümlerine yerleşen öğrencilerin tercih sıralamalarına bakıldığında %23’ünün ilk tercihinde, %61’inin ilk beş tercihinde, %85’inin ise ilk 10 tercihinde üniversitemiz bölümlerini tercih ettiği görülmektedir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Eskişehir Teknik Üniversitesi kontenjanları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da %100 doluluk oranına ulaştı. İkisi EA, diğerleri sayısal puanla öğrenci alan 22 lisans programımızın 18’inin, TYT puanıyla öğrenci alan 16 önlisans programımızın 11’inin taban puanlarında geçen yıla kıyasla önemli oranda artış olması memnuniyet verici”  dedi.

“Üniversitemize yeni katılan sevgili gençler ve değerli aileleri : Bize güvendiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için  sizlere teşekkür ediyorum.”

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin isim değişikliğine rağmen 2019 YKS tercihlerinde üst sıralarda yer almasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Döğreoğlu, Üniversitemize yeni yerleşen öğrencilerimiz ve ailelerine şu şekilde seslendi: “Üniversitemize yeni katılan sevgili gençler ve değerli aileleri: Bize güvendiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Üniversitemizdeki öğrencilik yaşamınızın sadece meslek edinmenizi değil aynı zamanda güçlü, üretken, dünyayı anlayan, Vatanına ve Milletine faydalı bireyler olmanızı da sağlayacağını ifade etmek isterim. Güçlü altyapımız, geniş sosyal olanaklarımız, uluslararası eğitim fırsatlarımız ile Eskişehir Teknik Üniversitesi size global bir vizyon kazandırırken aynı zamanda sosyal ve kişisel gelişiminiz için de önemli adımlar atmanıza vesile olacaktır. Gelecek için İnovasyon mottomuzu sizlerle birlikte hayata geçirerek Üniversitemizi daha ileriye taşıyacağız.” dedi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi 2019 YKS yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanan ayrıntılı rapor için tıklayınız.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar