31 Mayıs 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tiyatro Anasanat Dalı adayları yetenek sınavlarında ter döktü

Tiyatro Anasanat Dalı adayları yetenek sınavlarında ter döktü
  • 4 Eylül 2019 Çarşamba
  • 2006 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı yetenek sınavlarının ilk günü 2 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirildi. Farklı komisyonlarca değerlendirmelerin yapılacağı sınavlar kapsamında ise toplamda 550 aday, konservatuvar öğrencisi olabilmek için ter dökecek.

Sınavlar hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Berk Kırlak, "Gençlerimizin tiyatroyu seçerek oyuncu olmak istemeleri hepimizi gururlandıran bir durum.  Bu sene özellikle diğer üniversitelere göre Üniversitemize bu kadar çok başvurunun olması bizleri sevindirdi." dedi.

Sahne, ses-konuşma, şan-kulak, hareket ve genel kültür gibi farklı sınavları başarıyla geçen adaylarda 15’inin Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi olmaya hak kazanacağını belirten Öğr. Gör. Kırlak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Adaylar ilk olarak sahne sanatı sınavı kapsamında komisyon önünde 3 farklı tirat oyunu oynuyorlar. Bu oyunların ikisini ise adaylar tarafından belirleniyor. İkinci aşamada ise ses-konuşma sınavı gerçekleştiriliyor ve adaylara belirli parçalar ile hikâyeler veriliyor. Bu sayede adayların konuşma becerileri ölçülüyor. Üçüncü aşamada da şan-kulak sınavı kapsamında adayların, ritim ve kulak duygularının ne aşamada olduğuna bakılıyor. Daha sonraki aşamada ise dans hareket sınavına tabi tutulan adayların, bedenleri ile bağlarının ne durumda olduğuna ve dans yeteneklerine dikkat ediliyor. Son aşamada gerçekleştirilen genel-kültür sınavı kapsamında ise adayların güncel ve sanata dair bilgi durumlarının ne seviyede olduğu ölçülüyor."

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.