20 Şubat 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi bağımsızlığın kazanıldığı topraklarda

Anadolu Üniversitesi öğrencileri, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü dolayısıyla Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğünce düzenlenen gezi kapsamında farklı illerden gelen binlerce genç ve her yaştan vatandaş ile Kütahya Zafertepe’de bir araya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kütahya Valiliği ortaklığında, “Kocatepe’den Dumlupınar-Zafertepe’ye Bağımsızlığa Giden Yolda” sloganıyla düzenlenen anma töreni, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesini temsilen anma etkinliğine katılan yaklaşık 60 kişilik öğrenci grubuna; Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüplerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cem Işık, Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Arş. Gör. Dr. Engin Bayraktaroğlu ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gökhan Deniz Dinçer de eşlik etti. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik, dönemin savaş dokusunun kağnılarla canlandırılması, askeri ve atlı birliklerin geçişi gibi farklı gösterilere sahne oldu.

Duygu dolu anların yaşandığı etkinliğin açılışında konuşan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bugün milletimizin hürriyetine ve istiklâline karşı savaşanlara karşı kazandığımız Dumlupınar Zaferinin ve şanlı tarihimizin dönüm noktalarından birinin 97’nci yıldönümü. Dumlupınar’da, bu kutlu zaferin yıldönümünü sizlerle her yıl birlikte anmak, gençlerimizi bu noktada bilinçli bir şekilde yarınlara hazırlamak Bakanlığımızın önemli misyonlarından biri. Çünkü bu topraklar Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı topraklar. Bugün burada bu kutlu gün vesilesiyle bir aradayız. Sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Binlerce kişinin coşkuyla bir arada bulunduğu anma töreni; Solo Türk, Türk Yıldızları ve Hava Sporları İl Temsilcisi Ümit Aksungur tarafından icra edilen Paramotor gösterileri ile son buldu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.