17 Ocak 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İlk ders zili çalıyor

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı bugün çalacak ilk ders zili ile başlıyor. Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl eğitim sisteminde bazı değişiklikler yapılacak. Yarıyıl tatili ile birlikte öğrenciler iki kez ara tatile çıkacak.

 

İlk ve orta dereceli okullarda yeni eğitim dönemi başlıyor. İlk kez üç dönemli tatilin yaşanacağı yeni eğitim ve öğretim yılında Eskişehir’de 137.807 öğrenci ders başı yapıyor.

 

486 Okulda 10.955 öğretmenin görev yapacağı yeni eğitim ve öğretim yılını yarıyıl tatili 30-31 Ocak tarihleri arasında yapılacak. İkinci yarı yıl eğitimi 3 Şubat’ta başlayacak. İlk kez uygulanacak olan ara tatilin ilk ise 18-22 Kasım tarihleri arasında olacak. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılırken, eğitim ve öğretim dönemi 17 Haziran 2020’de sona erecek.

 

VALİ’DEN MESAJ

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Mesajında öğrenci ve öğretmenlere seslenen Vali Çakacak, "Değerli öğretmenlerimizin ve kıymetli öğrencilerimizin 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, bu eğitim öğretim yılında da değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarında aldıkları eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inanıyoruz. Ülkemizin ekonomik, bilimsel, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda dünyada adından söz ettirmesi öğrencilerimizin, onları yetiştiren öğretmenlerimizin ve anne babalarımızın sayesinde olacaktır. Bizler, öğrencilerimizin yalnızca bilgi sahibi olmak için değil; bilim, teknoloji, insani değerler ve sanat gibi alanlarda da kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Onların sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen sosyal bireyler olarak yetişmesini arzuluyoruz. Tüm bu hedeflerimize ulaşabilmek, eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve mevcut başarılarımızı daha ileri noktalara taşıyabilmenin öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile gerçekleşeceğine inanıyor ve velilerimize destekleri için teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz; öğretmenlerimiz ve tüm velilerimiz için verimli geçmesini temenni ediyor; sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar