25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BEBKA 2019 Yılı Mali Destek Programları Açıklandı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)  2019 Yılı Mali Destek Programı desteklenmeye hak kazanan projeler açıklandı.Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Girişimcilik Mali Destek Programına yaptığımız "Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Girişimcilik Merkezi" 522.620,00 TL. bütçeli projemiz kabul olmuştur.

Ayrıca BEBKA 2019 Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu Eskişehir Sanayi Odasının "Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezi" projesi hibe almaya hak kazanmıştır. 1.056.000 Bütçesi bulunan proje ile Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Simülasyon Merkezi kurulacaktır.

Eskişehir ilinde yaşayan 8-17 yaş arası çocuk ve gençlerin girişimcilik anlayışlarını geliştirebilecek Eskişehir İl Milli Eğitim Girişimcilik Merkezi kurulacaktır. Projenin amacı; Eskişehir de çocukların ve gençlerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda başlatabilmek ve çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirebilmek, girişimcilik eko sistemine katkı sağlamaktır.

2019 Yılı Mali Destek Programlarına 65'i Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi ve 29'u Girişimcilik Mali Destek Programına olmak üzere toplam 94 adet proje başvurusu yapılmıştır.

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 27 proje, Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında 7 (yedi) proje olmak üzere toplam 34 proje destek almaya hak kazanmıştır.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu Eskişehir Sanayi Odasının başvurusunu yaptığı "Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezi" ile  ESO Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezinde Forklift, Bekoloder ve 2 adet Kaynak olmak üzere 4 adet Simülasyon istasyonu kurulacaktır. Projemizin amacı; başta imalat sanayi olmak üzere tüm sektörlerimizin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanarak,  mesleki eğitim becerilerinin, istihdam edilebilirliğinin ve rekabet gücünün artırılması yoluyla mesleki eğitimin geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

 

Okullarımızdan ise;

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanının Endüstri 4.0 ile Entegrasyonu",

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Yeni Nesil Endüstri 4.0 ileYetişiyor"

Çifteler Şehit Osman Genç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"Arttırılmış Gerçeklik Ortamında Yenilikçi Mesleki Eğitim Metotları ileNitelikli İş Gücünün Oluşturulması"

Projeleri BEBKA 2019 Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır.  

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.