16 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CERN Elçisi Öğretmenimiz Semih ESENDEMİR’i Kutluyoruz

CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) her yaz dünyanın her yerinden bilim insanlarını ve öğretmenleri bir araya getiren Uluslararası Öğretmen Programı (International TeacherWeeksProgramme-ITW) adlı eğitim düzenlemektedir. Bu eğitimin amacı öğretmenlerin; parçacık fiziği alanındaki gelişimlerini desteklemek, Büyük Hidron Çarpıştırıcısında (LargeHadronCollider-LHC) birinci sınıf araştırma atmosferini deneyimlemek, modern fiziği sınıflara ve dışına taşımak, farklı ülkelerden öğretmenlerle bilgi, deneyim alışverişi sağlamak ve CERN'in tüm dünya okullarıyla daha yakın bağlantı kurmasını sağlamaktır. Bu eğitimde teorik dersler, yerinde ziyaretler, uygulamalı çalıştaylar, tartışmalar, soru cevap oturumları ve program sonu final rapor sunumları yapılır. 

Bu yıl 4-17 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Öğretmen Programı (International Teacher Weeks Programme-ITW) programına 6 kıta, 39 farklı ülkeden toplam 48 öğretmen katılmıştır. Bu eğitime burs alarak katılma başarısı gösteren, İlimiz Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri Öğretmeni Semih ESENDEMİR ülkemizi temsil etme gururunu yaşamıştır. İki haftalık eğitim sonunda CERN Elçisi olarak ülkemize dönen Semih ESENDEMİR edindiği bilgi birikim ve tecrübelerini öğrencileri ve meslektaşları ile paylaşarak ilimizin ve ülkemizin bilimsel gelişimine katkı sağlayacaktır.

Öğretmenimiz Semih ESENDEMİR'i kutluyor, ülkemiz ve geleceğimiz adına yapacağı nice çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.