25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Durakta Matematik eTwinning Projesi Gerçekleştirildi

eTwinning platformunda yürütülen 131 ortaklı projede Türkiye, Almanya, Azerbaycan, Romanya, Arnavutluk, Suudi Arabistan yer almaktadır. Ülkemizde 39 ilde hayata geçirilmiş olan projeyi ilimizde 3 okul yürütmektedir.

Projenin amacı toplu taşıma duraklarında ulaşım aracını beklerken gecen süreyi verimli kullanabilmek adına öğrenmeyi dört duvar arasından çıkarıp geniş kitlelere ulaşarak fayda sağlayabilmek ve matematiğe karşı olan önyargıları azaltmaktır. Projenin Ekim ayı etkinliği olarak proje koordinatörlerinin hazırladıkları Matematik dersini sevdirmeye yönelik afişler duraklara asılarak Matematik dersini okul dışına taşımak hedeflenmiştir.

Bu kapsamda Odunpazarı İlçesi 19 Mayıs Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Nurcan Arda ve öğrencileri; Meserret İnel İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sibel Güngül ve öğrencilerinin eTwinning İl Koordinatörlüğü ile düzenlediği proje açılışı etkinliği 09.10.2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Proje açılışından sonra Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış HANCI, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder CEYLAN, okul müdürleri, eTwinning İl Koordinatörlüğü ve velilerin katılımıyla proje afişleri Alaaddin Parkı yanında yer alan Odunpazarı'nın en işlek otobüs duraklarına öğrencilerle birlikte asılmıştır.

Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN konuşmasında eTwinning projeleri kapsamında hazırlanan ve amacının çok anlamlı olduğunu belirttiği 'Durakta Matematik' projesini hazırlayan öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etmiştir.

Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder CEYLAN, eTwinning projelerini milli eğitim olarak çok benimsediklerini, bu projelere olan desteklerinin artarak devam edeceğini dile getirmiştir. Ayrıca projede görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamını dilemiştir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.