11 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tazelenme Üniversitesi, Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ni gezdi

Tazelenme Üniversitesi, Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ni gezdi
  • 16 Kasım 2019 Cumartesi
  • 2120 kez okundu

Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Eskişehir’de eğitimlere başlayan Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, 14 Kasım Perşembe günü Sazova’da bulunan Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ni gezdi. Gezide öğrencilere rehberler tarafından Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi tanıtıldı.

Gezinin ardından öğrencilere Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Amfisi’nde türkü dinletisi ve çay ikramı yapıldı. Türkü dinletisine öğrenciler de eşlik etti.

Mehmet İrfan Barlas: “Bugünkü gezi bizim için sürpriz oldu”

Tazelenme Üniversitesi ile kurulan tanıtım standı sayesinde tanıştığını belirten Mehmet İrfan Barlas, “ Tazeleneme Üniversitesinin başlayacağını açılan stanttan öğrendim. Orada broşür dağıtılıyordu. O tanıtım vasıtasıyla eşimle beraber buraya kayıt olduk. İyi ki de kayıt olmuşuz, çok memnun kaldık. Bugünkü gezi de bizim için sürpriz oldu. Eskişehir’de yaşamamıza rağmen burayı hiç gezmemiştik. Bu gezi burayı görmemize vesile oldu. Üniversitemizden çok memnunuz. Hem bizi değişik insanlarla tanıştırıyor, hem de güzel bilgiler öğrenmemizi sağlıyor. Devamsızlık yok, dört sene devam edeceğiz” dedi.

Erkut Çatalyürekli: “Her şeyden önce burada çok iyi dostluklar edindik”

Tazelenme Üniversitesi öğrencisi Erkut Çatalyürekli, Devlet Su İşleri Müdürlüğünden Jeoloji Mühendisi olarak emekli olduğunu dile getirerek “Şu anda 68 yaşındayım. Her şeyden elimi ayağımı çekmişken, bu gruba katılarak yaşama yeniden döndüm. Öğretim üyelerimizin de bize karşı olan tavırları çok iyi. Kendi çocuklarımız gibi bizimle ilgileniyorlar. Öğretmenlerimizle aramızda son derece mükemmel bir dostluk ilişkisi oluştu. Gerek Rektör Hocamıza, gerek öğretim üyelerimize ve emeği geçen herkese minnettarız”

Tazelenme Üniversitesi öğrencisi Hüseyin Pektaş ise “Yazın ön kayıt yaptırdık. Eylül ayında da kesin kaydımızı yaptırarak okulumuza başladık. Burada hayata daha farklı yönlerle, daha iyimser bakmayı öğrendik. Burada bize değer verildiğini hissettik. Sanki mutluluğa bir adım daha yaklaşmış gibi hissediyoruz. Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezine gelerek burada bilmediğimiz, görmediğimiz şeyleri öğrendik” ifadelerini kullandı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.