11 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTÜ ‪2021-2025 STRATEJİK PLANI HAZIRLAMA SÜRECİ BAŞLADI‬

ESTÜ ‪2021-2025 STRATEJİK PLANI HAZIRLAMA SÜRECİ BAŞLADI‬
  • 21 Kasım 2019 Perşembe
  • 1846 kez okundu

Eskişehir Teknik Üniversitesi Strateji Geliştirme Kurulu ile Stratejik Planlama Ekibi ve Alt Ekip üyelerinin katılımı ile ‪2021 -2025 Stratejik Planı Hazırlama Süreci Açılış Toplantısı gerçekleştirildi. Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda 19 Kasım 2019 Salı günü gerçekleştirilen toplantıya Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şenyel ile Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Anadolu Üniversitesi ‪1997 -2005 Dönem Rektörü ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Dış Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Engin Ataç’ın yanı sıra Strateji Geliştirme Kurulu ile Stratejik Planlama Ekibi ve Alt Ekip üyelerinin de yer aldığı yaklaşık 90 kişilik bir topluluk katıldı.

Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu: “Eskişehir Teknik Üniversitesi 2021 – 2025 Stratejik Plan Hazırlama Süreci” nin başladığı bu toplantı bizim için bir dönüm noktası niteliğinde”

Toplantıda açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, stratejik planlama süreci ve işleyişinin öneminden bahsederek söze başladı.  “Stratejik planlama bizim için sadece kâğıt üzerinde yazılı olan bir planın ötesinde bir uygulama. Zira bu güzel başlangıç Üniversitemiz için bir yol haritası ve kurumumuzun yaşam biçimini şekillendirmemize yardımcı olacak bir rehber niteliği taşımaktadır.” dedi.  Kalkınma Bakanlığı (yeni adıyla Strateji ve Bütçe Başkanlığı) tarafından yayımlanan “Üniversiteler İçin Stratejik Planlama Rehberi” ışığında hazırlanacağımız stratejik planımızda ekip çalışmasını ve ‘birlikte iş yapma’ anlayışını önemsiyoruz. Akademik ve idari personelimizin, bu süreç içerisinde yer alması bizler açısından da oldukça önemli ” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin; eğitim – öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı olmak üzere üç ana misyonu olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Üniversitelerin topluma ve bilime sunduğu yarar kadar işleyiş biçimi açısından da örnek olması gerektiğine inanıyoruz. O nedenle kurumsal iletişimim ve uluslararasılaşma sürecimizi de içine alacak olan bu çalışma Kurumumuz adına oldukça önemli. Bu yapılanma sürecine vereceğiniz destek ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Prof. Dr. Engin Ataç: “Stratejik Planlama, kurumlar için olduğu kadar ülkeler için de önemlidir.”

Ardından söz alan Eskişehir Teknik Üniversitesi Dış Danışma Kurulu Üyesi ve Anadolu Üniversitesi 1997 – 2005 dönem Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç, “Stratejik planlama ve özellikle planlama hem kurumlar için hem de ülkeler için çok önemli bir yere sahiptir. Türkiye planlı kalkınma döneminde çok önemli başarılara imza atmış bir ülkedir. Bu süreçte Devlet Planlama Teşkilatı’nda çok önemli insanlar yetişmiştir. Bugün burada bir araya gelme sebebimiz olan 2021 – 2025 Stratejik Plan Hazırlama süreci ise 2005 yılı itibarıyla uygulamaya koyulmuş bir süreç. Üniversite olarak belirli bir hedef ışığında ilerlemeniz ve bu hedeflere doğru planlı bir biçimde yol alacak olmanız takdire şayan bir durum. Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin evrensel bir üniversite olacağına inanıyorum.” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Arslan tarafından Stratejik Planlamanın hazırlanma süreci ile bundan sonraki yol haritasını içeren bir sunum gerçekleştirildi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.