13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTܒDEN MİHALGAZİ İLÇESİ’NE ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİ

Öğrenci merkezli eğitim öğretim politikalarını başarılı bir biçimde hayata geçirmeye devam eden Eskişehir Teknik Üniversitesi, eğitim ve öğretimi üniversite sınırlarının dışına taşıyarak her kesimden insanın bu haktan yararlanmasına imkân sağlıyor.

Bu kapsamda, Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Mihalgazi Belediyesi ve Mihalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Robotik ve Kodlama Atölyesi projesinde ilk adım atıldı.

Koordinatörlüğünü Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Görevlisi Hakkı Ulaş Ünal’ın yaptığı, TÜBİTAK tarafından desteklenen “Ben de Robotumu Kodluyorum” projesi kapsamında 18 Kasım 2019 Pazartesi günü itibarıyla Mihalgazi İlçesi’nde ortaöğretimde okuyan 11 öğrenci ile 13 öğretmene robotik ve kodlama eğitimi verilmeye başlandı.

Proje açılış toplantısına Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, Mihalgazi Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran, Mihalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Şahin, Eskişehir Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Ömer Nezih Gerek, Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Ulaş Ünal, Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Osman Parlaktuna ve Eğitim Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Celal Murat Kandemir’in yanı sıra ya, eğitim alacak öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, projenin açılış toplantısında kodlama eğitiminin önemine değinerek, “Hazırlık aşamalarının başladığı dönemden bu yana bizleri heyecanlandıran Robotik ve Kodlama Atölyesi Projesi’ni nihayet hayata geçiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Böyle önemli bir projede Mihalgazi İlçesi’nin de yer alması için tüm gücüyle çaba sarf eden bir belediye başkanına sahip olduğu için Mihalgazi İlçesi’nin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak biz de kendimizi çok şanslı hissediyoruz; bu eğitime imkânlarımız dâhilinde katkı vermek bizim görevimizdir. Zira insana yatırım yapmak kadar değerli ve güzel bir başka şey daha olmadığı kanaatindeyim.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Ulaş Ünal tarafından proje tanım ve kapsamı hakkında bilgilendirme yapıldı. Prof. Dr. Osman Parlaktuna’nın “Robotlarda Algılama Süreçleri” adlı bir sunum gerçekleştirdiği toplantı konuklara ikram servis edilmesinin ardından sona erdi.

Proje kapsamında, Mihalgazi Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Mihalgazi Halk Eğitim Merkezi, Mihalgazi Şehit Nuri Tavşanoğlu Anadolu Lisesi, Alpagut ilk ve ortaokullarından katılan  13 öğretmen ile 11 öğrenciye 29 Kasım 2019 tarihe kadar devam edecek olan iki haftalık eğitim dönemi boyunca Eskişehir Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından çeşitli bilimsel konular hakkında sunumlar yapacak.

Robotik ve kodlama eğitiminin tamamlanmasının ardından Mihalgazi İlçesi’ne Robotik Kodlama Eğitim Merkezi kurulacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.