12 Temmuz 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi ile ESO arasında büyük iş birliği

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) arasında; eğitim, araştırma, proje hazırlama ve danışmanlık faaliyetlerine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Anadolu Üniversitesi Rektörlük Senato Salonunda, 21 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen imza töreninde; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Anadolu Üniversitesi yönetimi, fakülte dekanları ve yüksekokul müdürleri ile ESO heyeti yer aldı.

Rektör Çomaklı: “Gerçek ihtiyaçlara, gerçek çözümler üreteceğiz”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı yaptığı konuşmada, ESO ile daha öncesinde yapılan toplantılarda hangi alanlarda iş birliği sağlanabileceği üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtti. Rektör Çomaklı, “Anadolu Üniversitesi olarak elimizde olan bilgi birikimi ve kendi çalışma alanımızda Eskişehir sanayisine ne tür fayda sağlayabileceğimiz konusunda bilgi alışverişinde bulunmuştuk. Anadolu Üniversitesi olarak bizim de ESO’dan öğreneceğimiz önemli hususlar olduğunu dile getirmiştik. Bu kapsamda, sektör-sivil toplum ile ilişkili bir koordinatörlük merkezi oluşturduk. Bu merkezde, gerçek ihtiyaçlara yani Eskişehir sanayisinin bizim yapabileceğimiz, bizim kapasitemizin yeteceği, elimizden gelen imkânları kullanabileceğimiz, gerçek ihtiyaçlara gerçek çözümleri nasıl üretebiliriz konusunda karşılıklı olarak çalışmalar yapılmaya başlandı. Hem üniversite hem de Eskişehir Sanayi Odası ekipleri, bu konuda bir takım çalışmalar yapmaya başladılar. Biz de bugün bu irtibatlar neticesinde bu işi bir protokole dökmeyi düşündük. Eskişehir Sanayi Odası yönetimine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

ESO Başkanı Kesikbaş: “Anadolu Üniversitesi ile daha başarılı olacağız”

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise protokol imza töreninde şunları söyledi: “Bu protokol işin sondan bir önceki aşaması. Bundan birkaç ay öncesinde Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı önderliğinde hocalarımızın çok kıymetli ziyaretleri oldu. Koyduğumuz vizyon çerçevesinden üniversite-sanayi iş birliğini başaracağız. Üniversite-sanayi iş birliğine çok inanıyoruz. Yeni vizyonumuzla Anadolu Üniversitesi, değişen Eskişehir sanayisiyle örtüşerek, büyüyerek çok daha başarılı olacaktır. İki kurum birlikte başarı hikâyesi oluşturacaktır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Rektör Çomaklı ve ESO Başkanı Kesikbaş, iş birliği protokolünü imzaladı. İmza töreni sonrasında Rektör Çomaklı ve ESO Başkanı Kesikbaş, Anadolu Üniversitesi Şener Şen Kültür Salonu ile Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

İş birliği protokolü neleri kapsıyor?

Eskişehir Sanayi Odası tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda; kişisel ve mesleki eğitimlerin yanında sertifika programlarının da düzenlenmesini öngören protokol, araştırma ve danışmanlık hizmetleri vermeyi de amaçlıyor. Protokolde, oda üyelerinin yararlanabilecekleri kurs ve e-sertifika programlarını içerisinde bulunduran anlaşma ile bilimsel, sosyal ve kültürel organizasyonlara da katkı sağlanması bekleniyor. Aynı zamanda, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin faydalanabilecekleri staj imkânları da protokolün maddeleri arasında yer alıyor. ESO tarafından düzenlenecek kongrelerin, akademik açıdan desteklenmesi ile Eskişehir sanayisinin gelişmesi temel alınan konular arasında bulunuyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.