4 Ağustos 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EOSB Heyetinden ESTÜ’ye Ziyaret

EOSB Heyetinden ESTÜ’ye Ziyaret
  • 7 Aralık 2019 Cumartesi
  • 1667 kez okundu

ESKİŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (EOSB) HEYETİNDEN ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNE ZİYARET

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetimi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı arasında sürmekte olan karşılıklı ziyaretler sonucunda işbirliği olanaklarının somutlaştırılabilmesi amacıyla detaylı ve geniş katılımlı görüş alış verişi toplantısı 04 Aralık 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi Seminer Salonunda gerçekleştirilen toplantıya EOSB Başkanı Sn. Nadir Küpeli ve heyeti katıldı. ESTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan, Mühendislik Fakültesi Dekanlık Yönetimi, Bölüm Başkanları ve Öğretim Üyelerinin yanı sıra Spor Bilimleri Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanlık Yönetimlerinden temsilciler de katıldı.

Etkinlikte önce Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, bir açılış konuşması ve fakülte tanıtım sunuşu gerçekleştirdi. Dekan Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu konuşmasında Üniversite-Sanayi iş birliğinin önemine dikkat çekti ve bu toplantıdan önemli çıktılara ulaşılacağını beklediğini belirtti. Sunumda ise Mühendislik Fakültesinin geçmişten günümüze yapılanması, insan kaynağı, gelişmiş altyapı ve diğer olanaklarını vurguladı.

Toplantıda EOSB Başkanı Nadir Küpeli ise Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile ikili işbirlikleri için süre gelen ziyaretlerde önemli bir aşamayı kat ettiklerini ifade ederek, EOSB olarak Ar-Ge’ ye ve Bilim destekli üretime büyük önem verdiklerine değindi. Akademisyen ve sanayici buluşmaları ile hem ülkemizin hem de Eskişehir’in doğrudan faydasına yönelik sonuçlar ortaya çıkacağını belirtti.

Etkinliğe daha sonra Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümleri’nin Bölüm Başkanları tarafından bölümlerin altyapılarını, laboratuvarlarını, araştırma ve sanayiye yönelik potansiyellerini anlattıkları sunumlar ile devam edildi.

Etkinlikte, Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü tarafından Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde talep halinde gerçekleştirilebilecek sportif faaliyetler ve etkinlikler ile ilgili bir sunumda gerçekleştirildi. Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet TURAN ise TÜBİTAK 2244 Sanayi Destekli Doktora Programı hakkında detayları katılımcılar ile paylaştı.

Soru-cevap kısmında ortak proje ve ikili işbirliklerinin yanı sıra öğrenciler için staj ve mezunlarımızın istihdam imkânları konuşuldu. Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcıları ile EOSB Bölge Müdüründen oluşan bir komisyon kurulması ve komisyonun sanayici-akademisyen ikili buluşmalarını organize etmesi kararlaştırıldı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.