29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Rektör Çomaklı’dan “sessiz meleklere” sımsıcak dokunuş

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın desteğiyle, Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü öğrencilerinin “Gönüllü Ol Fark Yarat!” sloganıyla hayata geçirdikleri proje kapsamında Yunus Emre Kampüsünde bulunan sokak hayvanları için tasarlanan kulübeler, kampüsün uygun noktalarına yerleştirildi. Hazırlanan kulübeler özellikle kış aylarında yaşamsal zorluklarla mücadele eden sokak hayvanları için güvenli birer barınma alanı oluşturdu. 8 Ocak Çarşamba günü gerçekleşen etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın yanı sıra Basın, İletişim ve Sosyal Medya’dan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Eraslan, Genel Sekreter Ersin Eroğlu, Öğrenci Kulüplerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cem Işık ve Savaşçı dizisi oyuncuları Sertan Erkaçan, Ali Tarık Fındık, Esma Soysal, Bahadır Buyruk, Ogeday Girişken, Doğan Bayraktar ve Serkan Kuru da katıldı.

Rektör Çomaklı: “Kampüsteki dostlarımız için yaptığımız kulübeler daha güzel şeylerin başlangıcı”

Rektör Çomaklı kulübelerin yerleştirilmesine ilişkin görüşlerini şu şekilde aktardı: “Bu etkinlik öğrencilerimiz tarafından yapılmakta. Bildiğiniz üzere üniversite içinde yapılan bütün etkinlikleri artık öğrencilerimiz düzenliyor.  Allah’ın sessiz melekleri dediğimiz, kampüsteki dostlarımız, sokak hayvanlarının kış şartlarındaki barınma sorunlarını çözmek için bir proje geliştirmeye karar verdik. Ve bu kulübeler de kampüsteki dostlarımız için geliştirmeyi düşündüğümüz projelerin güzel bir başlangıcı. Önümüzdeki günlerde bu ve benzeri konularla ilgili uygulamaya koyacağımız farklı projelerimiz var. Bugün Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü ile birlikte düzenlediğimiz bu etkinlik sayesinde, özenle hazırlanan kulübeleri yerleştiriyoruz. Havaların soğuduğu ve kış şartlarının ağırlaştığı şu günlerde kampüsteki dostlarımızı da unutmadık. Bugün itibarıyla altı adet kulübe, sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara yerleştirildi. İlerleyen günlerde kulübe sayısını ve bu alandaki uygulamalarımızı arttıracağız.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.