28 Mart 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Radyo A’nın konuğu oldu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Anadolu Üniversitesi bünyesinde yayın yapan Radyo A’da, Elif Yılmaz’ın sunduğu “Misafir Odası” programına konuk oldu. Eskişehir’de doğup büyüyen ve 1996-2010 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. Mandal, katıldığı programda tekrar kampüs içerisinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. Hasan Mandal: “Kariyerimde elde etmiş olduğum deneyimi ve kazanımı Anadolu Üniversitesi’nin değerleriyle edindim

Misafir Odası programında Elif Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Hasan Mandal, kişisel geçmişinde Anadolu Üniversitesi’nin büyük yere sahip olduğunu anlattı. TUBİTAK’ın da hayatında benzer bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen Mandal, “Üniversitemde, yuvamda olmaktan dolayı da çok heyecanlıyım.1996-2010 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde bulundum. Kariyerimde elde etmiş olduğum deneyimi ve kazanımı Anadolu Üniversitesi’nin değerleriyle edindim. TÜBİTAK, hepimizin çocukluğunda en azından bir dergisini okuduğu kurumdur. Benim için de çok kıymetli çünkü ben doktoramı TÜBİTAK bursundan yararlanarak yaptım. Ülkemiz için de en prestijli ödül olan TÜBİTAK Bilim Ödülü’nü almış bir bilim insanıyım. O yüzden TÜBİTAK benim için oldukça kıymetli.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Hasan Mandal: “Bazen öğrencilerimizin önündeki tek engel kendileri olabiliyor”

Türkiye’de üniversiteler tarafından yükseköğretim düzeyinde verilen eğitimin bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırdığına değinen TUBİTAK Başkanı Mandal, öğrencilerin ders dışı ortamlarda da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini iletti. Öğrenciler tarafından geliştirilen projelerin en az akademisyenler tarafından sunulan projeler kadar değerli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Mandal sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Türkiye nüfusunun yüzde 10’u yükseköğretim öğrencisi. Bu durum heyecan verici ve üniversitelerimiz bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran kurumlar. İstihdam noktası ise öğrenci arkadaşlarımızın becerilerini sadece ders ortamında değil, ders dışı ortamlarda da kendilerini geliştirebilmeleri ile mümkün. Öğrencilerimizin bazen önündeki tek engel kendileri olabiliyor. TÜBİTAK’ın sunmuş olduğu imkanlar da bu noktada başlıyor. Her öğrenci bitirme projesini sunabilir. Maalesef dediğim gibi kendilerine engel oluyorlar. Kültür-sanat, sosyal bilimler ve mühendislik gibi hangi alanda olursa olsun TÜBİTAK’a iletebilirler. Bir akademisyenin projesi ne kadar kıymetliyse, bir lisans öğrencisinin de projesi o kadar kıymetlidir.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.