28 Mart 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi ile ETO arasında işbirliği protokolü imzalandı

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO) arasında, eğitim ve araştırma konularını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı. Protokol törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve ETO Başkanı Metin Güler ile üniversite yönetimi ve ETO yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İşbirliği protokolünde belirlenen eğitim, danışmanlık, proje hazırlama ve araştırma faaliyetleri, Anadolu Üniversite tarafından gerçekleştirilecek. Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda kişisel, mesleki, teknik eğitimler verilmesi ve sertifika programlarının düzenlenmesi konularında Anadolu Üniversitesi destek sağlayacak. ETO tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda, alan araştırması ve danışmanlık hizmeti verilmesi, bilimsel, sosyal ve kültürel organizasyonlara destek ve katkı sağlanması, kurs eğitim ve e-Sertifika programlarının düzenlenmesi ile akademik ve sosyal içerikli yazılı, görsel eserlere katkı sağlanması konularında üniversite ve oda işbirliği içerisinde olacak. 

Mini MBA programları ile Ticaret Zirvelerine akademik destek

ETO tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda gerçekleştirilecek projelere katkı verilmesi, üyelere yönelik Mini MBA programları düzenlenmesi ile oda tarafından düzenlenecek olan Ticaret Zirvelerine akademik destek Anadolu Üniversitesi tarafından sağlanacak. ETO üyelerine ait iş yerlerinde staj yapacak öğrencilerin belirlenmesi, iş yerleri ile üniversite mensupları arasında ilişkiyi artırmak adına ek protokoller ve indirim anlaşmaları yapılması da yapılan işbirliği kapsamında sürdürülecek. 

Şehrin yararına önemli işler yapılacak

İmzalanan işbirliği protokolü sonrasında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kurumsal işbirliklerine önem verdiklerini belirterek, ülkemizin stratejik hedeflerine ilerlemesinde işbirliklerinin kurumlar arasındaki koordinasyonu ve uyumu arttırdığını vurguladı. Rektör Çomaklı sözlerine şöyle devam etti: “Eskişehir’in gelişmesi, ekonomik açıdan daha ileri seviyelere ulaşması, buna ek olarak şehirdeki sanayi ve ticari kapasitenin artmasına dönük olarak üniversitemizin üzerine düşen görevleri yerine getiriyoruz ve bundan sonra da getirmeye devem edeceğiz. Eskişehir Ticaret Odası ile gerçekleşen protokolün, her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.” Rektör Çomaklı ayrıca, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin koordinasyonunu sağladığı Sektör ve Sivil Toplum İş Birliği Koordinatörlüğü’nün söz konusu çalışmaları yürüteceğini sözlerine ekledi. ETO Başkanı Metin Güler ise, Anadolu Üniversitesi ile gerçekleşen protokolün kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederek, üniversiteden akademik alanda büyük faydalar edinerek üyelerinin ve şehrin yararına önemli işler yapacaklarını belirtti. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.