29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Rektör Çomaklı, Müzede Selfie Günü’ne destek verdi

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy öncülüğünde başlatılan “Uluslararası Müzede Selfie Günü” etkinliğine, müzeler için farkındalık oluşması amacıyla Anadolu Üniversitesi de destekte bulundu. Etkinliğe Rektör Çomaklının yanı sıra Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Rektör Danışmanı Prof. Rahmi Atalay, Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cem Işık, Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürü Prof. Rıdvan Coşkun, GSF Öğretim Üyesi Prof. Hayri Esmer, Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Yardımcısı Seda Sökmen, Anadolu Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Yunus Emre Kurt ve Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü Başkanı Hatice Osmanoğlu katılım gösterdi. 

Yarışmaya katılmak isteyen Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin, 15 Ocak günü bitimine kadar Çağdaş Sanatlar Müzesi’ne giderek sergide çektiği selfieyi “#müzedeselfiegünü” ve “#museumselfieday” hashtagleri ile paylaşmaları gerekiyor. Kazanan öğrenciye müze kartı hediye edilecek.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı: “Dijitalleşen dünyada somut değerleri diri tutmak gerekiyor”

Çağdaş Sanatlar müzesine gelerek paylaştığı selfie ile destekte bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Şafak Ertan Çomaklı etkinlikle ilgili olarak, “Dijitalleşen dünyada somut değerleri diri tutmak gerekiyor.  Müzelerimiz de bu somut değerlerimizi barındıran yerlerin başına geliyor. Kültür Bakanlığı, yapmış olduğu bu etkinlikle hem dijitalleşmeyi gündemine alıyor hem de yeni nesil için müzeler aracılığıyla farkındalık yaratamaya çalışıyor. Biz de destek olmak için selfiemizi çektik.” dedi.

 “Öğrencilerimiz için büyük bir fırsat ve şans”

Çağdaş Sanatlar Müzesi müdürü Prof. Rıdvan Coşkun, dünya çapında önemli koleksiyon eserlerin 1998 yılından bu yana faaliyet gösteren Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde bulunduğunu söyledi ve ekledi: “İçerideki sanat eserlerinin çoğu, üniversitemizin koleksiyon oluşturma süreçlerinden toplanarak bugünlere geldi. İsmini sayamayacağım birçok değerli yerli ve yabancı sanatçıların eserleri, müzemizin içerisinde ve üniversitemize ışık tutmaya devam ediyor. Müzemizin bu anlamda öğrencilerimizle kurduğu diyalog ve etkinlikler oldukça faydalı. Derslerine, yapmış oldukları ödevlere, hatta hayatlarına etki ettiğini düşünüyorum. Bu müzenin varlığı, öğrencilerimiz için büyük bir fırsat ve şans.”

Çağdaş Sanatlar Müzesi’ni üniversitemizin göz bebeği olarak gördüğünü ifade eden Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Hayri Esmer ise, Çağdaş Sanatlar Müzesi’nin son derece değerli eserleri içerisinde barındırdığını ve Anadolu Ünivesitesinin Türk sanatından dünya sanatına kadar birçok baskıya ev sahipliği yaptığını söyledi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.