29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi, ilk yerli ve milli havacılık motorunun teslim törenine katıldı

Savunma Sanayii Başkanlığının desteğiyle TUSAŞ Motor Sanayii (TEİ) tarafından geliştirilen yazılım, donanım ve tasarımı dâhil olmak üzere seri üretime geçen yerli ve millî ilk motorun teslim töreni gerçekleşti. Havacılık alanında çığır açan TEI-PD170 isimli motorun teslim törenine, Anadolu Üniversitesi de katıldı.

Eskişehir’de seri üretime geçilen ilk milli havacılık motoru TEI-PD170, insansız hava aracı ANKA’da kullanılmak için geliştirildi. Prototip aşamasında bile yurt dışından yoğun talep gören 170 beygir gücündeki dizel motor, Türkiye’nin gurur kaynağı olarak görülüyor. 2019 yılı sonunda tanıtılan Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’dan kısa süre sonra teslim töreni yapılan TEI-PD170, havacılık teknolojilerinde de önemli atılımlar gerçekleştirildiğini gözler önüne seriyor.

 “Türkiye teknoloji alanında gurur verici atılımlar yapıyor”

Üniversite adına törene katılan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Türkiye’nin teknoloji alanında önemli adımlar attığını ifade etti. Koparal, “Türkiye teknoloji alanında gurur verici atılımlar yapıyor. Eskişehir’de üretilen ve seri üretimi gerçekleştirilen bu motor, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Baştan sona yerli ve milli olan TEI-PD170 motoru, üretilecek yeni teknolojilerin öncüsü niteliğindedir.” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.