29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de 139.704 Öğrenci Karne Almanın Heyecanını Yaşadı

Odunpazarı İlçesi Şehit Onur İlkhan İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine; Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Vali Yardımcısı Akın Ağca, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, Şehit Onur İlkhan'ın babası Mehmet İlkhan, annesi Semra İlkhan ve öğretmenler katıldı.

Öğrencilerden yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını isteyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Cırıt, kitap okumanın zamanı ve yeri olmadığına vurgu yaparak, "Ne kadar çok kitap okursanız o kadar fazla bilgi sahibi oluruz. Onun için kitap okumaya her zaman ihtiyacımız var. Kitap okumanın tatili olmaz." dedi. Ayrıca Bakanlığımız tarafından öğrencilere verilen görevleri yerine getirmeleri için çaba göstermelerini isteyen Cırıt, bu yarıyıl tatilinde ilkokul öğrencilerimizin yoğurt mayalamayı öğrenmelerini, evde annelere temizlik konusunda yardım etmelerini, sokaklarımızı temizlemeyi, Türkiye haritasını çizmeyi ve işaret dilini tanımalarını önerdi.

"İlimiz özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitim öğretim gören 139 bin 704 öğrencimiz 3 Şubat 2020 tarihine kadar yarıyıl tatiline girmiştir." diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Cırıt, bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim almalarına büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Daha sonrasında Milletvekili Avcı ve beraberindekiler, sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Milletvekili Avcı, bugün öğrencilere hem karne dağıtılacağını hem de hediye olarak kitap verileceğini söyledi.

Daha sonra okulun öğretmenleriyle bir araya gelen Milletvekili Avcı, "Yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını diliyorum. Sizlere, emekleriniz ve çabalarınız için teşekkür etmek istiyorum. Öğretmenlerimiz bizim için çok değerli, çok kıymetli. Bu emeklerinizden dolayı da hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.