3 Nisan 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Örgün öğrenciler için uzaktan eğitim 23 Mart’ta başlıyor

Yeni Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, öncelikle; ilköğretim, ortaöğretim ve liseler için eğitimin uzaktan devam etmesi kararı alınmış ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitimin 23 Mart Pazartesi günü itibarıyla başlayacağı duyurulmuştu. Bu zor günlerde, ülkemizdeki yüksek öğretim kurumlarında eğitim ve öğretimin aksamaması adına Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından üniversitelerde eğitimin devam etmesi için altyapısı hazır olan kurumlar aracılığıyla uzaktan eğitime geçilmesi kararı alındı.

Bu kapsamda, ülkemizde ve dünyada uzaktan eğitimin öncü kuruluşu olan Anadolu Üniversitesi, 40 yıllık uzaktan eğitim tecrübesi ve tüm teknolojik imkânların kullanıldığı mevcut altyapısıyla yüksek öğretimin uzaktan eğitim yöntemiyle devam edebilmesi için tüm paydaşlarıyla görüşmeler gerçekleştirmiş ve bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi için her türlü desteği vereceğini ilgili kurumlara iletmiştir. Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) aracılığıyla MEB çalışmalarına destek veren ve EBA sisteminin kullanımına dair ilgili tüm tarafları bilgilendirici içerikler hazırlayan Anadolu Üniversitesi, öğretimin uzaktan eğitim yöntemiyle devam edeceği bu süreçte eğitimin aksamaması için tüm imkanlarıyla gerekli desteği vermeye devam etmektedir.

Bu kapsamda bir açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Yükseköğretim Kurulu’nca belirtilen tarihten itibaren, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin Öğrenme Yönetimi Sistemi ile tüm teorik derslere uzaktan erişebilecek ve öğretim kaldığı yerden devam edecektir." dedi. Rektör Çomaklı bu kapsamda, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin Öğrenme Yönetimi Sistemine, canvas.anadolu.edu.tr adresinden, kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabileceklerini belirterek, “Sisteme giriş yaptıktan sonra, tüm öğrenciler, öğretim üyelerinin dersleriyle ilgili oluşturduğu eğitim malzemelerini haftalık olarak görüntüleyebilecek, çevrimiçi olarak canlı derslerle gerçek sınıf deneyimi yaşayabilecekler.” dedi. Ayrıca öğrenciler, bu sistem üzerinden, ödevler ve tartışmalar gibi etkinliklere katılarak tüm sorularına da yanıt bulabilecekler. Canvas sistemi dışındaki derslerle ile ilgili bilgilendirme ise dersin öğretim üyesi tarafından anasis.anadolu.edu.tr üzerinden yapılacak. Öğrenciler, Canvas sistemi ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm bilgilere ise https://canvas.anadolu.edu.tr/courses/29234 adresinden ulaşılabilecekler. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.