26 Mayıs 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Diyanet TV’de uzaktan eğitimler başlıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı, Diyanet İşleri Başkanlığı alınan tedbirlere bağlı kalarak ve yeni yöntemlerle toplumu bilinçlendirmeye devam ediyor.

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitimlerin yerine, Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet TV üzerinden hem kendi personelini hem de toplumu bilinçlendirmeye devam ediyor.

Salgın nedeniyle aile bireylerinin evde vakit geçirmesini, ailecek bir eğitim imkânına dönüştürmeyi hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet TV ekranlarında "Mahremiyet Bilinci" konusunu ele alacak.

Konuya ilişki Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, "Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalmak durumunda olduğumuz bu zor süreci kazanıma çevirmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bir dizi uzaktan eğitim faaliyetini hayata geçiriyoruz. Diyanet TV’nin de destek vereceği eğitim faaliyetlerinde ders materyali olarak Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarını kullanacağız." dedi.

Uzaktan eğitim çalışmalarının ilkinin "Mahremiyet Bilinci" eğitimleri olarak planlandığını belirten Prof. Dr. Martı; "Mahremiyet ihlallerinin ve kişisel mahremiyete yönelik yanlış adımlarım alabildiğine arttığı günümüz dünyasında, mahremiyet bilinci ayrı bir önem taşıyor. Her yaştan insanın bireysel ve toplumsal sınırlarını tanıması, kendisini her türlü maddi ve manevi mahremiyet işgalinden koruması aynı zamanda da diğer insanların sınırlarına saygı duyması bu eğitimlerin temel hedefini oluşturuyor. Diğer yandan mahremiyetin sadece beden mahremiyeti ile sınırlı olmadığı, aynı zamanda mekân ve bilgi mahiyetinde bilgi mahremiyetinin de korunması gerektiği konularını eğitimlerimizde ele alacağız." ifadelerini kullandı.

Diyanet TV ekranlarında hafta içi her sabah izleyiciyle buluşan "Yeni Güne Merhaba" programı kapsamında her hafta perşembe günü "Mahremiyet Bilinci" konusu, uzaktan eğitim formatında işlenecek.

Eğitimin katılımcı hedef kitlesi olan Diyanet personeli, Başkanlık yayınlarından çıkan "İslam’da Mahremiyet" ve "Sorularla Mehremiyet Bilinci" kitaplarından sorumlu olacak.

Programın her bölümünde 10 kişiye bu kitaplar hediye edilecek.

"Yeni Güne Merhaba" programı aracılığıyla tüm izleyicilere açılması planlanan mahremiyet eğitimleri sayesinde, geçmişten bugüne İslam'da mahremiyet algısının hem dini hem de psikolojik öenemi üzerinde durulacak.

Tüm aileleri, Diyanet TV ekranlarında yer alacak olan ve Diyanet yayınlarından beslenen "Mahremiyet Bilinci" eğitimlerine davet ediyoruz.

"Sınırlarımızı Tanıyalım, Mahremiyetimize Değer Verelim."

Kaynak: Diyanet Haber


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.