24 Eylül 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Pandemi koşullarına en hazır üniversitelerinden biri Anadolu Üniversitesi

Pandemi koşullarına en hazır üniversitelerinden biri Anadolu Üniversitesi
  • 15 Ağustos 2020 Cumartesi
  • 4719 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Habertürk Televizyonu’nda yayınlanan Dr. Görkem İldaş’ın sunduğu “Yolun Başındayken” programının canlı yayın konuğu oldu. Rektör Erdal, Anadolu Üniversitesi’nin yeni öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgiler aktararak, tercih döneminin son gününde kritik bir karar sürecinden geçen öğrenci adaylarına da önemli mesajlar verdi.

Rektör Erdal: “Anadolu Üniversitesi olarak çevrimiçi ya da yüz yüze, her olasılığa hazırız”

Milyonlarca üniversite öğrencisi adayını ilgilendiren, tercih döneminin son gününde görüşlerini aktaran Prof. Dr. Erdal, pandemi döneminde Anadolu Üniversitesi’nin ortaya çıkabilecek olumsuz pandemi şartlarına karşı, her türlü hazırlığı tamamladığını vurguladı. Anadolu Üniversitesi’nin akademik takvim başlangıcını 5 Ekim olarak açıkladıklarını kaydeden Prof. Dr. Erdal “Bu anlamda her türlü olasılığı dikkate alarak ve çevrimiçi eğitime de ağırlık vermek suretiyle, hibrit eğitim sunmak için hazırlıklarımız devam ediyor. Bir taraftan eğitimin yüz yüze olma ihtimaline karşı sınıflarımızı, seyrekleştirme, her türlü hijyen koşullarının tekrar gözden geçirilmesi gibi önlemleri alıyoruz. Bir taraftan da en azından bazı derslerin çevrimiçi devam etme zorunluluğu olması ihtimaline karşı, öğrenme materyallerimizin ve ölçme yöntemlerimizin tekrar üzerinde çalışarak hepsini gözden geçiriyoruz. Anadolu Üniversitesi olarak çevrimiçi ya da yüz yüze, her olasılık için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Hiçbir aksaklık yaşamadan, eğitim öğretim sunmaya en hazır üniversitelerinden biriyiz”

Anadolu Üniversitesi’nin köklü geçmişi ve teknolojik altyapısı sayesinde değişen koşullarda yüksek kaliteli eğitim öğretim sağlamaya devam edeceğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Erdal, “Ülkemizin pandemik şartlarında hiçbir aksaklık yaşamadan eğitim öğretim sunmaya en hazır üniversitelerinden biriyiz. Açık ve uzaktan eğitim gören yaklaşık 1 milyon öğrencimiz var ve yaklaşık 40 yıldır bu sistemle öğretim hizmetleri sunuyoruz. Bu anlamda Anadolu Üniversitesi, diğer üniversitelere verdiği desteklerle, Edirne’den Kars’a ve yurtdışında 28 ülkedeki öğrencilerine sunduğu öğrenme hizmetleriyle tam bir küresel kampüs. Pandemik koşulları göz önüne aldığımızda, uzaktan eğitime önemli bir avantaj ve önemli bir adımla başlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Anadolu Üniversitesi, eğitim ve huzur kenti Eskişehir’de yer alan küresel bir üniversite”

Üniversiteye girecek genç adayların zorlu bir tercih sürecinden geçtiğini aktaran Rektör Prof. Dr. Erdal, Anadolu Üniversitesi’nin ve Eskişehir’in her yönüyle öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladığını belirtti. Evrensel düzeyde bir kaliteye sahip olduklarının altını çizen Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, “Anadolu Üniversitesi oturmuş bir üniversite, gurur duyduğumuz mezunlarımız var. Eğitim ve huzur kenti olan Eskişehir’de yer alan küresel bir üniversite. Bu anlamda Türkiye’nin kalbi, hem karayoluyla hem tren yoluyla ulaşımı kolay.  Üniversitemiz de estetik binalarıyla, yemyeşil kampüsüyle, hukuk, özel eğitim, idari bilimler, iletişim, turizm gibi niş olan fakülte ve programlarıyla yeni öğrencileri için hazır. Tüm olasılıklarda Anadolu Üniversitesi, hem geçmiş deneyimiyle hem de uzaktan eğitim ve Açıköğretim tecrübesi ve teknolojisiyle yeni öğrencilerimize kampüs kapılarını açıyor” diye belirtti.

Anadolu Üniversitesi, sağladığı burs imkânlarıyla yeni öğrencilerini bekliyor

Anadolu Üniversitesi’nin bu yıl ilk defa başlattığı burs imkânlarının önemine dikkat geçen Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, üniversite adaylarına her alanda önemli fırsatlar sunduklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Erdal, “YKS sınavında sözel, sayısal, eşit ağırlık ve dil puanlarında derece almış öğrencilerimize Anadolu Rezidans’ımızda 4 yıl boyunca konaklama imkânı vereceğiz. Ayrıca dizüstü bilgisayar, üç öğün yemek, maddi destek gibi imkânlar sağlayacağız. Anadolu Üniversitesi her zaman “sanatta da varım” diyen bir üniversite. Bu anlamda da hem Devlet Konservatuarı hem de Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, özel yetenek sınavı derecelerine göre Venedik Bienali’nden Berlin Filarmoni Orkestrası’na kadar birçok sanatsal alanda dünya çapındaki etkinliklere katılma imkânı sunuyoruz.“ dedi. Rektör Erdal son olarak, “Bütün öğrenci adaylarımıza başarılar diliyor, tercihlerinde mutlaka Anadolu Üniversitesine yer vermelerini istiyoruz” ifadesiyle aday öğrencilere başarı dileklerini iletti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.