19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

20. Uluslararası Türk Dilbilim Kurultayı’na Anadolu Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

20. Uluslararası Türk Dilbilim Kurultayı (International Conference on Turkish Linguistics - ICTL), Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim dalı tarafından 2-4 Ağustos tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Dilbilim Derneği’nin katkı sunduğu  kurultay, 3 gün sürecek olup farklı ülkelerden dilbilimcileri bir araya getirecek.

Anadolu Üniversitesi’nin ikinci kez ev sahipliği yaptığı kurultayda açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal yapacak. Davetli konuşmacılar Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İclal Ergenç ve Eötvös Loránd Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zoltan Kövecses de konuşmalarını sunacak. 200 katılımcının katıldığı kurultayda; 67 sözlü bildiri, 24 poster bildiri ve 4 yuvarlak masa sunusu yer alacak.

Uluslararası Türk Dilbilim Kurultayı nedir?

1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Türk Dilbilimi alanında çalışan akademisyenler tarafından başlatılan ve sonrasında gelenek halinde günümüze kadar gelen Uluslararası Türk Dilbilim Kurultayı, her iki yılda bir gerçekleştirilmektedir. Dünyadan çeşitli üniversitelerin farklı zamanlarda ev sahipliğini üstlendiği kurultay, Türkçe ve diğer Türk dilleri ile ilgili çalışmaların sunulduğu ve Amerika, Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Türkiye’den dilbilimcilerin katıldığı bilimsel bir platformdur.

Dilbilimciler ve dilbilim takipçileri, 20. Uluslararası Türk Dilbilim Kurultayı’na ilişkin https://ictl20.anadolu.edu.tr/ adresinden detaylı bilgi alabilirler.Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar