5 Haziran 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Nisan ayı programını tamamladı

Antalya, Kayseri ve Eskişehir’de yaklaşık iki bin kişi, sürdürülebilir turizm, kırsal kalkınma, ulaşılabilir sağlık hizmetleri, eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, döngüsel ekonomi, kooperatifçilik, tarım ve hayvancılık, toplumsal olaylarda kadınların rolü gibi çok geniş yelpazede tema ve yaklaşımlara sahip filmleri ilgi ile izledi. Film gösterimlerinin ardından gerçekleşen etkinliklerde davetli konuşmacılarla yerelde benzer konularda yapılan çalışmalar, vb. ilgili alanlarda sohbet etme imkanı buldu.

Geçtiğimiz yıllarda farklı illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, bu yıl farklı şehirlerde farklı zamanlarda organize ediliyor.Festival Heinrich Böll StiftungDerneği Türkiye Temsilciliği ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın desteğiyle Nisan ayında Antalya, Eskişehir ve Kayseri’de izleyicilerle buluştu. SYFF, 11-14 Nisan’da Antalya’da Doğadabuan, 16-18 Nisan’da Kayseri ‘de Erciyes Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Kulübü ile Çevre Kulübü ve 24-27 Nisan’da Eskişehir’de Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından gerçekleştirildi.Üç şehirde 16 konuşmacı ile 10 müzik veya performans grubu yer aldı; seçkide yer alan 26 kısa ve uzun metrajlı belgeselin izlenme rakamları Antalya’da 1.171, Kayseri’de 1.165, Eskişehir’de 1.246 olarak gerçekleşti. Bazı filmlerin ardından davetli konuşmacılar izleyicilerle yerelde benzer konularda yapılan çalışmalar, vb. ilgili alanlarda sohbet etme imkanı buldu.

SYFF seçkisinde yer alan kısa ve uzun metrajlı filmler sürdürülebilir turizm, kırsal kalkınma, ulaşılabilir sağlık hizmetleri, eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, döngüsel ekonomi, kooperatifçilik, vatandaşlık geliri, tarım ve hayvancılık, deniz koruma alanları, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği kaynaklı çatışma ve göç, sosyal etki odaklı işletmeler, sosyal girişimcilik, toplumsal olaylarda kadınların rolü gibi çok geniş yelpazede tema ve yaklaşımlar içeriyor.

Sırada Bodrum var
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 25-27 Mayıs’da Bodrum’da, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde izleyicisi ile buluşacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Hakkında:Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2008 yılından bu yana, sürdürülebilirlik kavramının ve birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi anlaşılmasını sağlarken dünyanın farklı bölgelerinden topladığı hikayelerle ilham vererek yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı veriyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sinema Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.