18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bebekken Bir Dikili Ağaçları Olacak

Bebekken Bir Dikili Ağaçları Olacak
  • 7 Şubat 2018 Çarşamba
  • 4966 kez okundu

​Eskişehir Orman Bölge Müdürlü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile her yeni doğan çocuk adına bir fidan dikilecek.

İşbirliği protokolü Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge tarafından imzalandı. İmza töreninde Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Yaşar Bildirici , Ağaçlandırma Şube Müdürü Gürbüz Atmaç ve İşletme Müdürü Akın Akman da hazır bulundu.

Sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen proje ile Eskişehir Devlet Hastanesinde dünyaya gelen her bebek için bir fidan dikilecek ve anne-babalara günün anısına fidan sertifikası verilecek. Fidan dikimleri yılda 2 kez olmak üzere ilkbahar ve sonbaharda yapılacak. Dikimlere sağlık durumu uygun olan anne ve babalar da davet edilecek.

Protokol sırasında bir açıklama yapan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, “İl Sağlık Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz ilimizdeki her doğan için bir fidan dikilmesine ilişkin işbirliği protokolü Kurumlar arası işbirliğinin güzel bir örneği olacak. Biz dağların ardında çalışan bir kurumuz. Her yıl binlerce fidan dikiyoruz. Ama yeni doğan ormanı bunun içinde özel bir öneme sahip olacak” dedi.

Eskişehir Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge de sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini belirterek, ‘’Her Doğan Çocuğa Bir Fidan” kampanyası ile artık Eskişehir Devlet Hastanesinde dünyaya gelen tüm bebeklerin dikili bir ağacı olacağını söyledi ve Orman teşkilatına teşekkür etti.

2018 yılı için ilk fidanlar Nisan ayı sonunda dikilecek. İstatistiklere göre Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Doğum Evinde yılda ortalama 5 bin bebek dünyaya geliyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar