10 Aralık 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ORKÖY Dairesi Başkanı Eskişehir’de İncelemelerde Bulundu

ORKÖY Dairesi Başkanı Eskişehir’de İncelemelerde Bulundu
  • 13 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 1638 kez okundu

​Orman Genel Müdürlüğü Orman ve Köy İlişkileri Dairesi (ORKÖY) Başkanı Fatma Sinem Kadıoğlu, beraberinde Başkan Yardımcısı Mesut Güler ve Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Murat Başar ile birlikte Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette, ilk kez Eskişehir’de hayata geçirilen biyoyakıt tesisleri yerinde görüldü. Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve Proje Koordinatörü Murat Başar, orman atıklarından ısı elde edilerek Orman Köylerinde kullanılması olarak özetlenecek proje hakkında bilgi aktardılar. Orman fidanlığında kurulan ilk demo tesisten sonra, Arıkaya orman mahallesindeki ve Çatacık mevkiinde yapılan tesisler incelendi.  Uygulamadaki aksayan yönler, tesisin verimliği gibi konular yerinde tartışıldı.

Orköy yatırımları dışında Fidanlıkta bulunan Kayaç Parkı, Arıkaya Mahallesindeki badem ağaçlandırmaları ve lavanta dikimleri de görüldü.

Orköy Dairesi Başkanı Fatma Sinem Sadioğlu, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve emeği geçenlere teşekkür ederek Ankara’ya döndü.

Ziyarete, Bölge Müdür Yardımcısı İsmet Kıraç, Orman Toprak ve Ekoloji Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Dr.Ş.Teoman Güner,  Şube Müdürü Dr. Mefküre Güler, İşletme Müdürleri Erdal Doğan ve Abdullah Bardakçıoğlu, Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran da eşlik etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar