28 Mart 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

At İle Tedavi İçin Protokol

At İle Tedavi İçin Protokol
  • 20 Şubat 2020 Perşembe
  • 2247 kez okundu

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi arasında bir protokol imzalanarak Hipoterapi ile tedavide ormanlık alanları kullanılmasına karar verildi.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kemal Şenocak bir araya gelerek protokole imza koydu.

Eskişehir kent merkezinin yanı başında, Osmangazi Üniversitesine bitişik olan Kocakır ormanındaki eko turizm alanı, Hipoterapi (at yardımlı terapi) amaçlı kullanılacak.  Serabal palsi, disleksi, otizim, posttravmatik tedaviler ile psikolojik ve bağımlılık tedavileri için mevcut tedavilere yardımcı olarak, at ile gezinti yönteminden de yararlanılacak.

Kocakır ormanında bu amaçla 5 km uzunluğunda bir atlı yürüyüş yolu oluşturulacak. Orman Bölge Müdürlüğü her türlü yangın tedbirini alacak ve güzergahtaki boşluk alanları alıç, ahlat, kuşburnu ve iğde gibi yabani meyveler ile ağaçlandıracak. Osmangazi üniversitesi de atlı terapi alanında kişi ve iş güvenliği önlemlerini alacak, temizliğini yapacak.
Protokolün imzalanması için düzenlenen törene Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Ali Arslantaş, Prof.Dr.Kamil Çolak, Prof.Dr.Rıfat Edizkan, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Koçaslan, Odun Dışı Ürünler Şube Müdür V. Hasan Berber ve Orman İşletme Müdürü Doğan Kiras katıldı. Bölge Müdürü Recep Temel Ve Rektör Kemal Şenocak hayırlı olsun temennisi ile protokolü imzaladılar.

İş birliği protokolü 46 ay geçerli olacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.