22 Mayıs 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HERKES BU SÖZLERİ KONUŞUYOR: Çok Fazla Raptor Var

Eskşehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın, “İnşallah bundan sonra gençlerimizi görürüz. Eskişehir parklarıyla ünlü, ama lütfen Jurassic Park’a dönmesin. Çok fazla raptor var” sözleri gündeme oturdu

Murat Atikel - ESGİAD’ın açılışına katılan Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın konuşmasında, gençlerin önemini vurgulayıp sonrasında, “Eskişehir parklarıyla ünlü ama lütfen Jurassic Park’a dönmesin. Çok fazla raptor var” demesi gündeme oturdu, çok konuşuluyor, bu sözlerle ilgili birçok yorum yapılıyor. Törene katılanlar da bu cümleye çok şaşırdıklarını söylerken, yapılan yorumlarda Kesikbaş’ın bu sözlerle 83 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen ve 72 yaşındaki Ahmet Ataç’a göndermede bulunduğu iddia ediliyor.

“ESKİŞEHİR’DE ÇOK FAZLA RAPTOR VAR”
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, yaptığı konuşmada, “Gençlere aşığım. Gerçekten mükemmeller. Dinamizmleri de çok yüksek. Ve inşallah bundan sonra her yerinde Eskişehir’in gençlerimizi görürüz, beraber oluruz. Ama bir şeyi de söylemek istiyorum. Eskişehir biliyorsunuz parklarıyla ünlü veya meşhur. Sizlerden bir tek şey rica ediyorum. Eskişehir lütfen Jurassic Park’a dönmesin. Çok fazla raptor var” dedi.

“ESKİŞEHİR JURASSİC PARK’A DÖNMESİN”
Kesikbaş sözlerine şöyle devam etti: “O yüzden sizden yeni bir Jurassic Park yerine, sizler yeni ve modern bir Eskişehir yaratacak sinerjide, enerjide insanlarsınız. Bizler de öyleyiz. Raptorlar çok fazla. Lütfen Eskişehir Jurassic Park’a dönmesin, diğer parklarıyla ünlü olsun, saygı ve selamlarımı iletiyorum” dedi.

TARTIŞMA YARATTI
Kesikbaş’ın bu sözleri farklı yorumlara neden oldu. Yapılan yorumlarda, Kesikbaş’ın bir süre önce ikinci OSB kurulması konusundaki sözlerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yaptığı yorumlar ve tartışmalar da hatırlatıldı. Öte yandan, Kesikbaş’ın sözlerine hem olumlu, hem de olumsuz yönde yorumlar geldiği de ifade ediliyor.

DİNOZORLARLA İLGİLİ DÜNYACA ÜNLÜ FİLM
Jurassic Park, ünlü yönetmen Spielberg'in dinozorların yeniden hayata döndürüldüğü Jurassic Park’ı anlattığı dünyaca ünlü gişe rekortmeni filmi. Filmde binlerce yıl önceden kalma bir sivrisinek fosilindeki dinozor DNA’sından dinozorların yeniden üretilmesi ve dinozorlarla dolu Jurassic Park’ta daha sonra dinozorların kontrolden çıkıp insanlara saldırmaya başlaması anlatılıyor. İlk filmin yoğun ilgi görmesinden sonra devam filmleri de çekildi.

Bu sözler kime?

Yapılan yorumlarda, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın Jurassic Park ve “raptor” benzetmelerinin, 83 yaşındaki Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 72 yaşındaki Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a gönderme olduğu da iddia ediliyor. Böyle bir göndermenin doğru olup olmadığı da çok tartışılıyor.


Jurassic Park’taki vahşi dinozorlar: Raptorlar 

Uzmanlar, “raptor” olarak da ifade edilen dinozorların aslında çok çeşitli olduğunu belirtiyor. Raptor’lar, dünyada özellikle Jurassic Park filminden sonra ünlenmiş ve filmde yansıtıldığı en vahşi ve etobur dinozorlar olarak tanınmışlardı. Aslında, uzmanlar söz konusu dinozorların “Velociraptor” olduğunu belirtiyor. Jurassic Park filminde raptorlar, filmdeki en tehlikeli türlerden biri olarak insanlara saldırıyordu, ayrıca raptorlar çok akıllı ve avcı olarak da yansıtılıyorlardı. Ancak sonunda filmin kahramanları raptorları alt etmeyi başarıyorlardı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar