20 Ağustos 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yılmaz Özdil’in Kılıçdaroğlu’na saldırıya yaklaşımı

Bir parti liderine yumruk atılmasına sert tepki gösteren Yılmaz Özdil, yıllar önce bir başka parti lideri için tam tersi görüşü savunmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, yumruklu tekmeli saldırı gerçekleştirildi. Ankara Çubuk'ta gerçekleşen saldırı, birçok kişinin tepkisine neden oldu.

"VİDCAN YARASI ACITIR"

Tepki gösteren isimlerden birisi de Yılmaz Özdil oldu. Özdil, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı: "Haram yeme, yumruk ye, varsın vursunlar, dert etme… Oslo'da masaya oturanlar gibi yetim hakkı yememişsin, kul hakkı yememişsin, yumruk yemişsin yediğin yumruk olsun, yanak acıtmaz bizi, vicdan yarası acıtır, canını sıkma." fiadelerini kullandı.

2010'DAKİ YAZI

Aynı Yılmaz Özdil, 14 Nisan 2010 yılında Hürriyet'teki köşe yazısında Ahmet Türk'e atılan yumruğu savunmuştu.

Yılmaz Özdil'in o dönemdeki yazısından bir kısım şöyle:

"Soralım dolayısıyla... Bu ülkenin çocuklarına ateş edip öldürmek 'demokratik hak' kabul ediliyorsa, parti liderine girişmek niye 'ırkçılık' oluyor?...

Yumruğunu 'adaletin tokmağı' yerine koyup, Ahmet Türk’ün burnuna inen kişi, bu ülkede pek çok kişinin duygularına tercüman oldu..."

ensonhaber.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar