27 Ocak 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İl Müftülüğü Ramazan Programları Diyanet TV Canlı Yayınında

Eskişehir İl Müftülüğünün Üniversitelerde kurduğu iyilik sofrasından canlı yayın yapan Diyanet TV, İl Müftülüğümüzün Ramazan Etkinliklerini Türkiye’nin gündemine taşıdı.  İl Müftüsü Bekir GEREK, canlı yayın konuğu olarak İl Müftülüğünün Ramazan Etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Eskişehir de Ramazan Ayının sevinç ve coşkuyla karşılandığını belirtti. İl Müftülüğü olarak Eskişehir Osman Gazi ve Anadolu Üniversitelerinde her gün iyilik sofraları kurulduğunu, Üniversite Öğrenci Kulüpleri ve Yönetimi ile iyilik sofrasında buluşulduğunu, Yerel Televizyon programları ile her gün Eskişehirlilere konuk olunduğunu belirtti. Yine Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi olarak zekat, fitre, fidye ibadetlerinde Eskişehirlilere rehber olup fakirler ile zenginler arasında köprü kurulduğuna dikkat çekti. İl protokolü ile toplumun farklı kesimlerinden engellileri, şehit aileleri ve gazileri, iş adamlarını, STK temsilcilerini, yoksul aileleri, mültecileri, yetim ve öksüzleri iyilik sofrasında bir araya getirilerek devlet millet birlikteliğine katkı sağlandığına değindi. Yine müftülüğün ramazan faaliyetleri kapsamında dokuz camide hatimle teravih namazı kılındığını, genç hafızlar tarafından mukabeleler okunduğunu, teravih öncesi vaaz irşat hizmetlerinde bulunulduğunu, ramazanın son on gününde itikaf için camiler hazırlanmış olup yine teheccüd namazı buluşmaları gerçekleştirileceğini aktardı. Müftü GEREK, yayının sonunda Eskişehirlilere İl Müftülüğünün faaliyetlerine gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı teşekkür etmeyi de unutmadı.

Anadolu Üniversitesinde kurduğumuz iyilik sofrasında gerçekkleştirilen yayında  Diyanet TV ekibi mikrofonu öğrencilere uzatmayıda ihmal etmedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar