7 Aralık 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

S-400’ler ülkeye indi, iki günde iki kez saldırdılar: Türkiye’ye mesaj

S-400’ler ülkeye indi, iki günde iki kez saldırdılar: Türkiye’ye mesaj
  • 18 Temmuz 2019 Perşembe
  • 2555 kez okundu

Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı, Erbil'de Türk yetkililerine düzenlenen saldırılar sonrası kısa bir değerlendirmede bulundu. Dün de Nijerya açıklarında Türk gemisine saldırılmasını ve gemicilerin rehin alınmasını hatırlatan Dağlı, iki gün üst üste Türkiye'ye yönelik saldırıların S-400'lerin Ankara'ya inmesinin ardından gerçekleşmesinin dikkat çekici olduğunu hatırlattı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'de, Hokkabaz isimli restoranda Türk yetkilileri hedef alan silahlı saldırı düzenlendi.

Erbil'de Türk yetkililere saldırı! Dışişleri şehit sayısını açıkladı

Türkiye'nin Erbil Konsolosluğu yakınındaki restoranda, konsolos yardımcısının da aralarında bulunduğu 4 konsolosluk çalışanına düzenlenen saldırıda, bir Türk diplomat şehit olurken, 2 konsolosluk görevlisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Türk gemisine saldırı! Korsanlar çok sayıda Türk denizciyi rehin aldı

Dün de Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne giden bir Türk gemisine Nijerya açıklarında korsanlar tarafından saldırı düzenlenmiş. 18 mürettebatın bulunduğu Paksoy-1 isimli Türk yük gemisindeki 10 Türk denizci korsanlar tarafından rehin alınmıştı.

"S-400'LERİN GELMESİNDEN SONRA TÜRKİYE'YE MESAJ"

Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı, iki gün üst üste gerçekleştirilen saldırıları değerlendirdi. Dağlı, dün Nijerya bugün de Erbil'de düzenlenen saldırıların, S-400'lerin Ankara'ya inmesinden hemen sonra gelişmesine dikkat çekti ve bu saldırıların Türkiye'ye bir mesaj olabileceğini söyledi.

Dağlı değerlendirmesinin devamında, Türkiye'nin daha önce de benzer durumlarla karşılaştığını ve ancak üstesinden geldiğini söyledi. Dağlı, "Türkiye geçmişte de benzer mesaj içerikli saldırıların hedefinde olmuştu. 17-25 Aralık dönemi sonrası bir anda tekrardan başlayan PKK terörünün üstesinden başarıyla gelindi. Daha sonra Suriye sınırı boyunca YPG ve DEAŞ tehdidine karşı Türkiye sınır ötesi operasyonlarıyla gerekli cevabı verdi. Kuzey Irak’ta bulunan Başika Üssü'nden Türk askerini çıkarma planları da Türkiye'nin diplomatik ve askeri gücü sayesinde suya düşürüldü. Bundan sonra da Türkiye'ye benzer yollarla mesaj vermek isteyenler, geçmişte olduğu gibi gerekli cevapları alacaktır" dedi.

Taha Dağlı'nın konu ile alakalı görüşlerine yukarıdaki YouTube linkine tıklayarak izleyebilirsiniz.

KAYNAK: HABER7
 


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar