22 Eylül 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yerli otomobil dünyayı salladı! Almanlardan skandal mesaj

Yerli otomobil dünyayı salladı! Almanlardan skandal mesaj
  • 28 Aralık 2019 Cumartesi
  • 1528 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle tanıtılan yerli otomobil, dünyayı salladı. Yerli otomobil Twitter'ın "World Wide" (Dünya çapında) kategorisinde "#Yerlioto" hashtag'i ile saatlerce birinci sırada yer aldı. Yerli otomobilin tanıtıldığı sırada Alman sitesi ise son dakika skandal bir haber servis etti.

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla TOGG 2022, Türkiye'nin yerli otomobili tanıtımı yapıldı. Televizyonların son dakika olarak aktardığı tanıtımda, biri SUV diğeri SEDAN olmak üzere iki otomobil modeli gösterildi.

YERLİ OTOMOBİL DÜNYADA "TREND TOPİC (TT)" OLDU

Herkesin büyük bir heyecanla beklediği yerli otomobil, sosyal medya mecralarını da salladı.

Twitter'ın "World Wide" (Dünya çapında) kategorisinde "#Yerlioto" hashtag'i ile saatlerce birinci sırada yer aldı.

ALMANLAR "YERLİ OTOMOBİL" SKANDALI

Almanya'nın önemli haber sitelerinden Deutsche Welle'nın Türkçe servisi, uzmanların görüşüne yer verdiği bir haberinde, Türkiye'nin yerli otomobilinin dünya pazarlarında dikkat çekecek bir marka olmayacağını iddia etti.

ERDOĞAN'DAN MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı bir görselde, yerli otomobil hakkında bilgi verdi. Erdoğan paylaşımında, "Türkiye'nin otomobili projesindeki teknoloji birikimimiz diğer pek çok sektörün de önünü açacak, ateşleyicisi olacaktır. Avrupa gibi yakın pazarlardan başlayarak tüm dünyada otomobilimizi yollarda gördüğümüz gün hedefimize ulaşmış olacağız" dedi.

FOCUS: POTANSİYELİ MUAZZAM

Focus dergisi yerli otomobil için yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: Üstesinden gelinmesi gereken birçok engel var, ancak yatırımın muazzam bir potansiyeli var.

KAYNAK: HABER7
 


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.