19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türkiye’nin yeni roketini gören Yunan spiker paranoyaklaştı

Türkiye'nin geliştirdiği yerli ve milli silahları yakından takip eden Yunan Bluesky kanalının muhabiri İoannis Theodoratos, bu kez de Türkiye'nin uzay misyonu için geliştirdiği roketleri kafaya taktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Şubat’ta ilan ettiği Milli Uzay Programındaki hedeflere ilişkin çalışmalar aralıksız sürerken programın en önemli kısa vadeli hedefi ise 2023 yılında milli ve özgün teknolojileri kullanarak Ay’a bir uzay aracıyla sert iniş gerçekleştirmek.

Türk mühendisleri, bu amaç doğrultusunda gece gündüz demeden çalışıyor ve uzayda ateşlenecek roketlerin motorları dahil tüm ayrıntılar üzerinde titizlikle duruluyor. Bu kapsamda Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Ay’a gönderilecek insansız uzay aracında kullanılması planlanan hibrit motor teknolojisi ile geliştirilen Sonda Roket Sisteminin (SORS) uçuşlu testleri ise Sinop'ta sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen teste ait görüntüler ise Yunanistan'da gündem oldu.

Türkiye'nin geliştirdiği silah sitemlerinin paranoyaklaştırdığı Yunan spiker Ioannis Theodoratos, Deltav Uzay tarafından 17 Temmuz 2021 günü Sinop'ta yapılan Sonda Roket Sistemi (SORS) uçuşlu testinin ve ay misyonunun, Türkiye'nin balistik füze programının kamuflajı olduğunu etti.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar