29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Özdil’den Kılıçdaroğlu’na sert gönderme: Armut gibi oturma!

Özdil’den Kılıçdaroğlu’na sert gönderme: Armut gibi oturma!
  • 29 Eylül 2021 Çarşamba
  • 2227 kez okundu

Yılmaz Özdil, gündem belirleyemeyen muhalefete sert yüklenerek, "Armut gibi oturma, gündem belirle" dedi. Seçimlerde istediği bir aday olduğuna da işaret eden Özdil, Kılıçdaroğlu'nun asla seçilemeyeceğini ima etti.

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, Bizim TV'de Lale Özan Arslan'a konuştu. Özdil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde bulundu ve cumhurbaşkanı adaylığı için de "düşündüğü adayın yıkıp geçeceğini" söyledi. 

"ARMUT GİBİ OTURMA!"

Muhalefetin "AK Parti bizi farklı mecralara çekmek istiyor" söylemini eleştiren Özdil, "Tarih boyunca beceriksiz bütün partilerin argümanıdır" diyerek şu ifadeleri kullandı: 

"Kardeşim gündemi sen belirle o zaman. Armut gibi oturacağına gündemi sen belirle. At yarışı spikeri gibi var olan şeyleri söylemek siyaset olamaz. At yarışı gibi muhalefetten vazgeçmek lazım. Gündemi sen belirleyeceksin.

Tayyip Erdoğan,' Gündem belirlemek benim işim, gündemi belirlemezsem ben ne işe yarıyorum' dedi. Toplumun senin açıklamalarını ve gündemini konuşmasını sağlamaktır siyaset."

"YIKIP GEÇER"

Millet İttifakı'ndaki adaylık bilmecesine ilişkin de değerlendirmeler yapan Yılmaz Özdil, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a muhalefete yakın medyada gereği kadar yer verilmediğini söyledi. Özdil ayrıca, aklındaki ismin aday olursa seçimlerde yıkıp geçeceğine inandığını ifade etti. 

"KESİNLİKLE SEÇİMİ KAYBEDECEK BİR ADAY..."

Kılıçdaroğlu'na da gönderme yapan Özdil, "Aday olursa kesinlikle seçimi kaybedeceğini bildiğimiz bir aday da var" diye konuştu.

ALİ ERBAŞ'I HEDEF ALDI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı da hedef alan Özdil, "Görevdeyken Diyanet İşleri teşkilatını siyasete bulaştıran ilk kişi. Bana sorarsanız Ali Erbaş'ın yaptığı Anayasa'ya aykırı bir şey" dedi. 

"HAÇLI BİLE İSLAM DİNİNE BU KADAR ZARAR VERMEDİ"

Mil-Diyanet Sen toplantısında kendisine yöneltilen sözler hakkında da konuşan Özdil, "Bana sorarsanız Haçlı Seferleri bile İslam dinine bu zihniyet kadar zarar vermedi. Açıkça yalan söylüyorlar, iftira ediyorlar, ölüm tehdidinde bulunuyorlar, terör örgütlerine hedef gösteriyorlar" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: HABER7


Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar