23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Dart Milli Takımı ESOGÜ Öğrencileriyle Buluştu

Dart Milli Takımı ESOGÜ Öğrencileriyle Buluştu
  • 5 Aralık 2018 Çarşamba
  • 1629 kez okundu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Turizm Fakültesi Rekreasyon ve Animasyon Kulübü öğrencilerinden oluşan dart grubu tarafından hazırlanan “Dart’ın Öteki Yüzü” konulu seminer, Turizm Fakültesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşti. Seminere konuşmacı olarak Dart Bocce Milli Takımı Antrenörü Mehmet Yönal ile Dart Milli Sporcular Furkan Gültekin, Necla Şahin, Hatice Sinem Şengül ve Ahmet Üstüner katıldı.

Seminerin açılışında konuşan ESOGÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı, fakülte olarak yenilikçi faaliyetler düzenlemeye devam ettiklerini söyledi. Turizmin olmazsa olmazının rekreatif faaliyetlerin yönetimi olduğunu belirten Prof. Dr. Yaşar Sarı, dartın da rekreatif faaliyetler arasında yer aldığını ve “D-ART - Dart’ın Öteki Yüzü” projesi ile birlikte kendilerinin de bunun son derece önemli bir faaliyet olduğunu fark ettiklerini kaydetti. Prof. Dr. Yaşar Sarı konuşmasını, “D-ART - Dart’ın Öteki Yüzü” projesinin mimarı ESOGÜ Turizm Fakültesi Fakülte Sekreteri Ömür Aşıkoğlu’na, projeye emeği geçenlere ve seminere katılan Dart Bocce Milli Takımı antrenör ve sporcularına teşekkür ederek tamamladı.     
ESOGÜ Turizm Fakültesi Fakülte Sekreteri Ömür Aşıkoğlu, konuşmasına dart ile tanışma hikayesini kısaca anlatarak başladı. Dartın eğlence ve oyun olma yönünün yanında çok ciddi bir spor dalı olduğunu vurgulayan Ömür Aşıkoğlu, kendilerinin “D-ART - Dart’ın Öteki Yüzü” projesi ile fakültede bu spor dalı hakkında farkındalık yaratmayı, bununla ilgili eğitim vermeyi ve bu sporu yaygınlaştırmayı amaçladıklarını ifade etti.    

Dart Bocce Milli Takımı Antrenörü Mehmet Yönal, “D-ART - Dart’ın Öteki Yüzü” projesinin örnek alınması ve emsal teşkil etmesi gerektiğini belirterek ESOGÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı ve Fakülte Sekreteri Ömür Aşıkoğlu’na teşekkür etti. Dartın matematiksel zekayı, entelektüel düşünebilmeyi ve odaklanmayı gerektiren çok yönlü bir spor olduğunu dile getiren Mehmet Yönal, dart sporunu yapanlar olarak en büyük sıkıntılarının yaptıkları işi anlatamamak olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Antrenör Mehmet Yönal ve sporcular katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı. Etkinlik Antrenör Mehmet Yönal ile Dart Milli Sporcular Furkan Gültekin, Necla Şahin, Hatice Sinem Şengül ve Ahmet Üstüner’in dart hakkında uygulamalı olarak bilgiler verdikleri bölümle sona erdi.   Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar