17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Skandal karar! Milli boksörümüz masada kaybetti

Skandal karar! Milli boksörümüz masada kaybetti
  • 25 Şubat 2019 Pazartesi
  • 6540 kez okundu


WBC süper orta siklet dünya şampiyonluk maçına çıkan Avni Yıldırım, 10. rauntta ABD'li rakibi Anthony Dirrell'in kaşını açtı. Maçın doktoru Dirrell'in maça devam edemeyeceğini açıkladı ve ardından skandal bir karara imza attı.

Mücadelenin 7. raundında ABD'li Anthony Dirrell'ın kaşı açıldı. O raunda kadar maç ortadaydı ancak 8. ve 9. rauntlarda Avni Yıldırım üstünlüğü ele geçirdi. 10. raunt bitmeden Dirrell hakeme işaret yaparak mola aldı. Dirrell'ın kaşına bakan doktor "devam edemez" dedi. Sonrasında ise hakem maçı bitirdi.

Maçın bitmesiyle sevinmeye başlayan milli boksörümüz hakemlerin skandal kararıyla adeta şoke oldu. Karşılaşmanın 2 Amerikalı 1 Alman hakemi kaşın yumrukla değil kazayla açıldığını söyleyerek puanlamaya gidileceğini açıkladı. Puanlamada ABD'li Anthony Dirrell galip ilan edildi.

Hakem rezaletine isyan eden Avni Yıldırım, "Amerikan oyunları harcadılar bizi" diyerek ringde tepkisini dile getirdi. Yıldırım ayrıca ringde tekbir de getirdi.

Mücadeleyi anlatan Bilgehan Demir ise "Yer ABD, rakip Amerikalı, hakemler Amerikalı, yazıklar olsun" ifadeleriyle hakem skandalına tepki gösterdi.

 

haber7Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar