28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Köksal Açıklamalarda Bulundu

Vali Hanefi Demirkol tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Basın sözcümüz Hasan Hüseyin Köksal önemli açıklamalarda bulundu.

Vali Hanefi Demirkol tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında basın Sözcümüz Hasan Hüseyin Köksal, takımın son haftalardaki kötü gidişiyle ilgili olarak sabırlı olunması gerektiğini belirtti.

Yarına iyi eserler bırakmak için iyi çalışmamız lazım. Gençlere yatırım yaparken gelecek sezonun hazırlıklarını yapıyoruz.

31 Mart tarihinde 3 yıl aidat yatırmayanların üyelikleri düşürülecek. Son bir çağrı yapıyoruz. 1 Nisan itibari ile üyelikleri düşürülecek. Yeni bir üye hedefi koyduk. 26 bin hedef koyduk.

Sanal post uygulaması ile taksit imkanı getirdik. Gelin kulübü beraber yönetelim diyoruz.  Şeffaf bir şekilde isteyenler mali tabloyu kulüpten isteyebilirler. Kulübe üyelik için giriş aidatı 500 TL yıllık, taksit ise 240 TL. 300 yeni kongre üyemiz oldu.

Bir proje ekibi kuruldu. Kulübe gelir getirecek güzel çalışmalar çıkıyor. İnanç, azim, kararlılıkla buralara geldik.  

Bu kulübün geleceği alt yapıdır. 3 yıl sonra A takımın bir çoğu alt yapıdan olacak bir sistem kuruyoruz.

Bu güne kadar 9 milyon TL borç ödedik. İki banka ile görüşmeler yapılıyor. Borcumuzun olduğu bankalardan kısa sürede kurtulacağız.  

Kendi yaptığımız projeler ile geleceğe yatırım yapacağız. Bankalardan borç alarak borçlanmayacağız.

1965 ruhunu gençler ve altyapı ile yakalayıp geleceğe daha iyi bakacağız. Bir pilot takım ile anlaşma sağlandı. Pilot takımda şirketleşerek yolumuza devam edeceğiz. A takımın bu borç ile şirketleşmesi mümkün değil.  

Takımın tekrar çıkışa geçeceğinin altını çizen Köksal, “Takımımız zor günlere rağmen bizi yalnız bırakmayan bir taraftar kitlesiyle Türkiye’ye örnek olmuş bir kulüp bu zor günleri hep beraber aşacağız"

İnşallah bu zorlu süreci başta cuma günkü Altınordu A.Ş maçıyla tekrar çıkışa geçeceğimiz bir hafta olsun diliyoruz.

Bununla ilgili yönetim kurulu olarak verilmesi gereken bütün destekleri teknik ekibe ve takıma veriyoruz.

İyi bir sonuçla tekrar çıkışa geçip taraftarımızın arzuladığı noktada iyi bir çıkış başlangıcı olacak.

Köksal, zor bir fikstürü geride bıraktıklarını belirterek Fuat Çapa’nın olumsuz yönde eleştirilmesinin çok büyük bir haksızlık olduğunu söyledi.

Köksal, Çapa’nın ara transfer döneminde yüklü miktarda gelen bir teklifi de reddederek takımda kaldığını ifade etti.

Kulübümüzün son 3-4 yıldır çektiği sıkıntılar bir yana bugünkü geldiği noktaya inançla, azimle birliktelikle geldi, yokluğun vermiş olduğu güçle geldi. Allah’ın izniyle de bu girdiği türbülanstan çıkacaktır”

Teknik Direktörümüz Fuat Çapa’ya gelen eleştirilere cevap verip sabırlı olunması gerektiğini aktaran Köksal, “Eskişehirspor’un dünü ve yarını iyi planlaması lazım. Fuat Çapa 31 Ağustos’ta bıraksaydı Eskişehirspor neredeydi? Bugün 15-16 transfer yapıldıysa, bu çocukların burada kalıp, dışarıda antrenman yapıp kulüpte devam etmeleri kime bağlı? Fuat Çapa’yı 1-2 maçla değerlendirmek çok büyük haksızlık olur. Biz tabi ki takımın kötü gitmesiyle ilgili konuşuruz ama şunu oynat, bunu oynat gibi sorular sormamız bana göre olmaması lazım. Çok zorlu bir fikstür, çok zorlu bir 6 hafta geçirdik. Eğer dediklerimiz olsaydı bugün play-off hedeflerimiz olacaktı.  2 ay önceye gidersek kayyum mu gelecek, yönetim boşluğa mı düşecek, gerçekten transfer açılacak mı? Biliyorsunuz son 4 gün kala transfer tahtasını açtık. Biz ocak ayının başında tahtayı açmış olsaydık Giresun ve Balıkesir maçlarında çok farklı sonuçlar alabilirdik. Ben bütün herkesi sabırlı olmaya davet ediyorum. İngiltere’de bir teknik direktör 20 yıl görev yapıyor, şampiyonluk yok ama orada kulübün geleceğe olan bir güven ortamı var, biraz sabırlı olmak lazım” diye konuştu.

“Fuat Çapa yüklü miktarda gelen teklifi reddetmişti”

Son olarak Fuat Çapa ile ilgili bilinmeyen bir anısını paylaşan Köksal şunları söyledi;

“Tam ara transfer dönemi yeni başladığında Süper Lig takımlarından teklif gelmişti. Yan yana oturuyorduk ve verdiği cevap Eskişehirspor taraftarları için çok önemli bir cevaptı. “Burada bir onur mücadelesi var. Ben asla bu onur mücadelesini bırakıp başka bir takıma gidemem” deyip çok yüklü miktarda gelen teklifi reddetmişti. Ben o konuşmaya şahit olduğumda icra kurulunda yardımcı olan bir gönüllüydüm. Bizim kadro derinliğimiz istediğimiz alanlara transfer yapamasak da iyi veya kötü 30 kişilik bir kadroya ulaştık. Hocamız Hatay maçından beri çalışmalar yapıyor. Yeni bir kadro düzenlemesine gidecek mi gitmeyecek mi hepimiz Altınordu A.Ş maçında göreceğiz. Belki sıradan olacak ama biz kulüp olarak Fuat Çapa ile uzun soluklu çalışma arzusundayız. “ dedi.

Eskişehirspor siyaset üstü bir markadır. Stadyumun devri ve güncellenmesi dışında reklam için büyük firmalar ile görüşmeler devam ediyor.

Gelecek sezon için transfer yasağında sorun yaşamamak için çalışmalara başladık.

Sözleşmesi biten futbolcularımız ile görüşmeler başladı. Ödeyebileceğimiz anlaşmalar yapacağız.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un bir televizyon programında Eskişehirspor’u Ak Partililer yönetiyor şeklinde yaptığı eleştiriye de değinen Köksal, “Ak Partililerin yönettiği ile ilgili bir cevap vermiş. Eskişehirspor siyaset üstü bir takımdır. 1 Nisan sabahı kim seçilirse seçilsin Eskişehirspor’a destek olunmasını istiyoruz. Genelde iktidarla yerelde belediye başkanlarımızla çalışıyoruz. Kazım başkanımızın içi rahat olsun. Her partiye mensup arkadaşlarımız var burada. Bu şehrin bütün güçlerinin  Eskişehirspor için çalışmasını istiyoruz. Eskişehirspor’u yönetim olarak siyaset üstü görüyoruz. Kendileri sıkıntıya girdiğinde Eskişehirspor’u ve taraftarını taraf yapmaktan vaz geçsinler. Kazım başkana yakışmamış.”dedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.