28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI
  • 20 Mayıs 2019 Pazartesi
  • 2274 kez okundu

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ÜLKENİN BAĞIMSIZLIĞINA İNANAN DAVA ARKADAŞLARININ SAMSUN’DAN BAŞLATTIĞI KURTULUŞ MÜCADELEMİZİN 100. YILDÖNÜMÜNDE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN KUTLAMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Program Gar önünde Zafer Koşusuyla başladı. Valilik meydanı’nda çelenk sunma töreni ile devam eden program yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 
Programa Vali Özdemir ÇAKACAK, Eskişehir Millet Vekili Harun KARACAN, Eskişehir Millet Vekili Utku ÇAKIRÖZER, Büyükşehir Belediye Başkan Yılmaz BÜYÜKERŞEN ve Protokol Üyeleri katıldı. 

İl Müdürü Ali Osman TATLISU;  ‘‘Sevgili Gençler, 19 Mayıs 1919 parlak bir istikbalin başlangıcıdır. Sizler milletin daimi ve ebedi istikbalisiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle de 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etmiştir. Bununla beraber Atatürk, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni de siz Türk gençliğine emanet etmiştir. İstiyoruz ki Türk gençliği 19 Mayıs’ ın manevi ve ahlaki varlığından alacağı canlı ve temiz ilhamla vatana, millete ve bayrağa karşı olan vazifelerini yapabilmek için zihnen olduğu kadar bedenen de sağlıklı olmaldır. Siz Gençler, Türkiye’nin yarınları, daha güçlü ve aydınlık bir geleceğin gerçek mimarları olacaksınız. Sizlerin 19 Mayıs 1919 ruhunu anlayıp, içinizde hissedip, bu ruha sahip çıkmanız çok önemlidir. 

İnanıyorum ki; Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emaneti olan Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, yenilikçi fikirlerle ve teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.
 
Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz şehitlerimizin, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, tüm gençlerimizin ve Eskişehir halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nı ve 100. Yıl Milli Mücadele coşkusunu sevgi, saygıyla kutluyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
Müdürün konuşmalarının ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonalrında derece alan Milli sporcularımıza ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninin ardından Halkoyunları ekibi gösterisi, Milli Sporcularımız tarafından  Karate, Eskrim gösterileri, Judo gösterileri, Cimnastik gösterileri sergilendi.Yogun bir katılımla gerçekleştirilen program izleyicilerden büyük beğeni aldı.
 
 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.