17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI “FARKINDAYIZ” PROJESİYLE 40 BİN GENCE ULAŞTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, film, oyun, müzik kliplerindeki olumsuz içerikler konusunda farkındalığın artırılması amacıyla hayata geçirdiği “Farkındayız” projesiyle yaklaşık 40 bin gence ulaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, dijitalleşmenin özellikle çocuklar ve gençler üzerindeki olumsuz etkileri konusunda toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Farkındayız” projesi kapsamında eğitimler vermeye devam ediyor. Gençleri ve ebeveynleri sanal platformlarda karşı karşıya oldukları çevrimiçi taciz, siber zorbalık, propaganda, dini ve kültürel değerlere hakaret, şiddet ve cinsel içerikli yayınlar, internet bağımlılığı gibi riskler konusunda eğitimler veren bakanlık, Türkiye genelinde düzenlediği seminerlerle 40 bin gence ulaştı.

Gençlerle birlikte ebeveynleriyle de iletişim kurarak çalışmalarını yürüten Gençlik ve Spor Bakanlığı, proje kapsamında Gençlik Merkezleri’nde görev yapan Gençlik Liderleri’ne de ‘farkındalık’ eğitimi vererek daha çok gence ulaşmayı hedefliyor.

İnternet sitesi oluşturuldu

Proje çerçevesinde kapsamlı bir çalışma yapan bakanlık ayrıca, genç potansiyeli yüksek olan ülkelere karşı planlı bir şekilde uygulanan bilinçaltı tahribatlarla, milli, manevi ve ahlaki değerlere zarar verdiği tespit edilen içeriklerin tüm detaylarını da "www.farkindayiz.gov.tr" web sitesi üzerinden erişime açtı.

Sitede ayrıca değerlere karşı olumsuz ögeler taşıyan içeriklerin gönderilebileceği bir ihbar hattı da oluşturuldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar