17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

2019 Avrupa Ralli Heyecanı Eskişehir’de Yaşanacak

2019 Avrupa Ralli Heyecanı Eskişehir’de Yaşanacak
  • 15 Haziran 2019 Cumartesi
  • 2156 kez okundu

Eskişehir Valiliği tarafından desteklenen ve Eskişehir Otomobil ve Motor Sporları Kulübü (ESOK) tarafından organize edilen, ‘2019 Avrupa Ralli Kupası’ içinde yer alan "Uluslararası ESOK Rallisi" başladı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı olan Uluslararası ESOK Rallisi, 62 araç ve 124 sporcunun katılımıyla 13-15 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

Avrupa Ralli Kupası'na dahil olan Uluslararası Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) Rallisi için düzenlenen yarışmanın startını Vali Özdemir Çakacak yaptı. Yarışmaya iştirak eden otomobilleri yakından inceleyen Vali Çakacak,  programa katılan vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

Uluslararası ESOK Rallisine katılacak olan otomobil sporcuları, iki gün boyunca Bozdağ eteklerindeki 432,94 kilometre uzunluğundaki parkurda mücadele edecek. 8 özel etaptan oluşan rallide, ekiplerin Kozkayı’daki 23,20 kilometre uzunluğundaki Nejat Banaz ile Sakarılıca mevkiindeki 14,98 kilometre uzunluğundaki Zafer Vatansever etaplarını ikişer kez geçtikten sonra ilk günü tamamlayacaklar.

Yarışmacılar sonraki gün ise, Kümpetakpınar’daki 17,47 kilometre uzunluğundaki Alfa ile Dereyalak’taki 14,35 kilometre uzunluğundaki 19 Mayıs 1919 etaplarını ikişer kez geçtikten sonra Espark AVM önünde kurulan bitiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.    

Daha sonra "Uluslararası ESOK Rallisi" finiş seremonisi ve ödül töreniyle sona erecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar