3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

12 DEV ADAM ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDEN GEÇTİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi gençlere ve çocuklara sporu sevdirmeye devam ediyor.

Her yaşa ve herkese göre spor anlayışını benimseyen Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan 12 Dev Adam Basketbol Okulları  (DABO) Eğitim Kampı’na, 28-30 Haziran 2019 tarihleri arasında ev sahipliği yaptı.

Toplam 12 DABO’nun faaliyet gösterdiği 24 merkezde görev yapan antrenörler ve bu merkezlerden seçilen 72 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen kamp 28 Haziran 2019 tarihinde Eskişehir Spor Bilimleri Fakültesi’nde başladı. Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Veli Onur Çelik Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen 12 DABO Kampı hakkında şunları söyledi: “Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak öncelikli hedefimiz, sporu her yaş grubundan insana sevdirmek. Fakültemiz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz projelerin neredeyse tamamı bu misyon çerçevesinde düzenlenmektedir. Gerek Haziran ayı içerisinde uygulamaya koyduğumuz “6-12 Yaş Grubu Çocuklar için Spor Okulları” Projesi gerek 12 DABO Eğitim Kampı Projesi aracılığıyla sporu yaşam biçimi haline getirmiş bir jenerasyon yetiştirmek amacını gerçekleştirmeye çalışıyoruz.”

Spor Bilimleri Fakültesi laboratuvar ve tesislerinde öğrencilerin ölçümlerinin gerçekleştirilmesiyle başlayan kamplarda öğrenciler, milli antrenörler rehberliğinde ulusal ve uluslararası basketbol müsabakalarına katılabilmek için gerekli eğitim ve testlere tabi tutuldu. Şehir dışından antrenörlerin ve 72 sporcunun katıldığı kamp iki gün boyunca devam etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.