20 Şubat 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ES-ES’DE ORTALIK TOZ DUMAN

Oldukça sıkıntılı günler geçiren Eskişehirspor’da yönetim genel kurul kararı alırken, önceki gün toplantı yapan başkan Osman Taş yönetimin karardan vazgeçmesini gerektiğini belirtip,  teknik direktör Fuat Çapa ve başkan yardımcısı Mustafa Topkaya’nın istifasını istemişti.

Dün de başkan yardımcısı Mustafa Topkaya açıklama yaparak başkan Taş’ın verdiği sözlerini tutmadığını, eleştirdiği Fuat Çapa ile anlaşmada kendisinin de olduğunu söyledi.Topkaya  “Osman Taş başkan değil, yönetim kurulu üyesidir. 8 yönetim kurulu üyesinin imzasını alırsa yeniden başkan olabilir” dedi.

“SIKINTIYA SOKTU”

Es-Es’de sular bir türlü durulmuyor.

Eskişehirspor Kulübü Başkan yardımcısı Mustafa Topkaya, Kulüp Başkanı Osman Taş'ın istifası, kendisine yönelik eleştiriler, Fuat Çapa ve futbolcu Hakan Altıntaş ile ilgili iddialara açıklık getirdi.

Topkaya “Göreve gelirken, bana 2 milyon Euro bütçesi olduğunu söylemişti, bazı arkadaşlara da farklı söylemiş.Yönetime geldikten sonra olduğunu iddia ettiği bütçesinin olmaması bizi bir takım sıkıntılara soktu. Öncelikli olan kulübün acil yapılması gereken ödemeleri vardı bunları zorlandık. 2 milyon Euro bütçem var derken demişti, 1,5 Milyon TL harcama yaptı ki bu da 300 bin EURO’ya tekamül ediyor. Geçen yönetimde de 250 bin TL harcamış. Harcadığı paraya saygımız sonsuz bahsettiği bütçenin olmaması kulübün maddi sıkıntıları baş başa bıraktı”.


“FUAT HOCA İLE GÖRÜŞMEDE KENDİ DE VARDI”


Topkaya Fuat Hoca konusuna da değinerek “Fuat hocayla ilgili açıklamalarda bulundu. Ben görüşmelerde olduğum için bunları açıklama sorumluluğu hissediyorum. Hocayla yapılan görüşmede kendisi de vardı. Fuat hoca sözleşmeyle ilgili rakamı kendiniz belirleyin demişti. Bu konuşmanın içinde bizzat Osman Taş vardı. Bütçenin Fuat Çapa ile alakalı olan kısmında her şeyden haberdardı ama haberdar değilim gibi bir ifade kullandı. Fuat Çapa’ya yönelik açıklamaları konusunda ben bunu kabul etmiyorum. Daha sonra muhtemelen kişisel bir şeye döndü olay. Verdiğimiz sözleri tutmamız gerekirdi” dedi.


“HAKAN DA HALİL ÜNAL’I ELEŞTİRMİŞTİ”


Topkaya ayrıca “Hakan Altıntaş konusunda ile ilgili sözleri biliyorsunuz. Yönetimde Halil Ünal bunları alarak hata yaptı dedi Osman Taş. Buna yönetici arkadaşlar şahit oldular. Sanki bundan haberi yokmuş gibi davrandı” dedi.

“KARAR DEFTERİ TAŞ’DA”

Topkaya ayrıca “ 2 milyon lira bütçem var deyip yönetimden hiç  para istemiyorum şeklinde açıklama bulununca, yöneticilerden para istemedi, ister istemez çıtayı yükseltti, camianın beklentisini yükseltti. Ama beklentilerinin hiç biri yerine gelmeyince kendisi istifa etti. 9 Ağustos günü kulübe yazılı istifa dilekçesini verdi.

Yönetim Kurulu toplandı istifa dilekçesini işleme koydu. Kendisi şuanda kulüp başkanı değil. Karar defterini bunu görürüz. 8 kişilik bir imza ile olağanüstü kongre aldık. Yönetim Kurulu'nda 8 arkadaşın imzası ile aldık, ilan ettik.Kararın iptal olduğuna için 8 yöneticinin imza atması gerekir. İkincisi yol genel kurul kararın hukuka aykırı olduğuna düşünüyorsa yönetim kurulu üyesi olarak mahkemeye başvurabilir.Yeni kararda 8 tane çoğunluk imzası ile genel kurul kararı iptal olur.Karar defteri kulüpte olmadığı için defter Osman Bey'de” dedi.


“FATURANIN KESİLMESİNE KARAR VERİLDİ”

Topkaya kendisi ile eleştiri konusuna da açıklık getirerek  “Benim şahsım ile sözleri var. Fatura konusunda söz etti.  Sözleşmeler burada Benden önce Halil Ünal yönetiminde belediyelerin Eskişehir'e tahsis ettiği reklam panoları ile ilgiliydi. Bedel tamamen Eskişehirspor'a ödenmiş, 1 milyon 390 bin lirası faturası kesilmiş. Firma ile yaptığımız görüşmede kulübüne zarar uğratacağı konusunda fikir birliği olduk. Faturanın kesilmesine karar verildi. 7 Ağustosta kendisi başkanda belgeleri kendisine göndermişti. Yapması gereken Halil Ünal döneminde tahsil edilen faturanın bu döneme kadar neden kesilmedi diye o yönetime sorması gerekiyordu. Şahsıma yönelik bir çok yerde konuştuğunu biliyorum. Eskişehirspor zarar görmesin diye es geçtik. Kendisi buraya gelirken bir çok sözler verdi hiç birini tutmadı. Benim istifamı istedi. Kendisi benim istifamı isteyecek yetkili değildir. Kendisi şimdi benim gibi bir yönetim kurulu üyesidir. Osman Taş Eskişehirspor başkanı değildir hukuken” dedi.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.