6 Ağustos 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EFSANE KALECİ KABRİ BAŞINDA ANILDI

EFSANE KALECİ KABRİ BAŞINDA ANILDI
  • 25 Kasım 2019 Pazartesi
  • 2496 kez okundu

Geçirdiği kalp krizi neticesinde genç yaşta yaşamını yitiren Eskişehirsporlu milli kaleci Sinan Alağaç, ölümünün 34. yıldönümünde kabri başında anıldı.

Esentepe Mezarlığı'nda düzenlenen anmaya Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Rıfkı Ustaoğlu’nun yanı sıra Alağaç Ailesi, merhum sporcunun yakınları, takım arkadaşları, sporseverler, Eskişehirsporlu yöneticiler, Eskişehirspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, Sinan Alağaç Ortaokulu öğrencileri, hakemler ve vatandaşlar katıldı. Anmada, Sinan Alağaç'ın örnek kişiliği üzerinde durularak, genç sporcuların onu kendisine örnek alması gerektiğine dikkat çekildi.

Tepebaşı Belediyesi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin (TÜFAD) ortaklaşa düzenlediği anmada konuşan Eskişehirsporlu efsane futbolculardan Hüdai Doğu, "34 yıl geçti. Sinan’ın her zaman kalbimizde taşıyoruz. Örnek, milli bir sporcuydu. Atletizm dalında da başarılı işler yaptı. Allah rahmet eylesin. Aramızdan erken biçimde ayrılmasının acısını yıllar geçmesine rağmen yürekten hissediyoruz" şeklinde konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Rıfkı Ustaoğlu Alağaç’ın kabri başında bir konuşma yaptı. Ustaoğlu, “Sinan’la aynı kampüsü paylaştık. Okul takımının kalecisiydi. Kişiliğiyle Türk sporuna örnek bir insandı. Genç sporcuların kendisini örnek almasını temenni ediyorum. Işıklar içinde uyusun” şeklinde konuştu.

Efsane kaleci Sinan’ın ailesi adına bir konuşma yapan yeğeni Sinan Ören, “Ben 1987 doğumluyum, hiç tanımadığım halde ismini aldım. Kalecilik kariyerimde de rahmetli bana hep yol gösterdi. Eskişehirspor’u bize sevdiren o oldu. Takım arkadaşları anılarını benimle hep paylaşırlar. Bu da beni çok mutlu ediyor. Allah rahmet eylesin. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a unutmadığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan da bir konuşma yaparak, “Allah herkese ölümünden sonra böyle hatırlanacak bir yaşam nasip etsin” dedi.

Konuşmalardan sonra Sinan Alağaç'ın kabri başında dua okundu ve karanfiller bırakıldı. Öte yandan anma etkinliğine Alağaç'ın fotoğrafları eşliğinde katılan, Sinan Alağaç Ortaokulu Spor Kulübü öğrencileri takdir topladı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.