9 Ağustos 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEDA DUYGU AYGÜN WAKO DÜNYA ANTRENÖR KOMİTESİNE SEÇİLDİ

SEDA DUYGU AYGÜN WAKO DÜNYA  ANTRENÖR KOMİTESİNE SEÇİLDİ
  • 5 Aralık 2019 Perşembe
  • 2539 kez okundu

Kickboks 30 Kasım 2018 tarihinde IOC Olimpiyat Komitesi tarafından Olimpik spor dalı olarak tanınmıştı. Olimpiyatlarda yer alma yolunda ilerleyen Dünya Federasyonu Wako olimpik ruha sahip yeni bir teşkilatlanma girişiminde bulunuyor.

Mevcut Komitelerinin içine Antrenörlük komitesini de ilave etti. Komite faaliyetiyle Dünya ülkelerinde yapılan kickboks çalışmalarının ve teknik yapılarının geliştirilmesi öncelikler arasına alındı. Kickboksun olimpik sporlarda olduğu gibi estetik güç ve dinamizm bakımından belli bir düzeye çıkartılması için Kickboks yapan tüm ülkelere Antrenör komitesi aracılığıyla ulaşarak seminerler düzenlenecektir. Wako tüm ülkelerde yapılan kickboks çalışmalarının ve teknik çalışma modellerini ve antrenman yapısını eşitlemek, hızlı dinamik sporcuların yetiştirilmesi amacıyla Antrenörlük komitesini hayata geçirmiştir.
Wako; Öncelikle teknik yapıyı oluşturan eğitimci teşkilatlanmasını tamamlamak istediğini ve ardından Pan Amerikan Oyunları, Asya Oyunları, Afrika Oyunları başta olmak üzere Akdeniz Oyunları organizasyonlarının içinde yer alarak kickboks faaliyetlerini arttırmak amacında olduğunu toplantılarda dile getirmiştir. Ayrıca bu güne kadar yapılan organizasyon, şampiyona, turnuva vb faaliyetleri olağandan çok fazlasının düzenlemesini sağlamak amacıyla müsabakaların kaliteli geçmesi için Wako tarafından yeni projelere başlanmıştır.

Kickboks’ta 16 kez üst üste Türkiye Şampiyonlukları elde eden 4 kez Avrupa 4 kez Dünya Şampiyonlukları kazanmış olan Dinamik-Do Spor Kulübün başarılı sporcusu 23 Kasım 01 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonasında Milli Takım Antrenörü olarak görev yaptı.

Seda Duygu AYGÜN Wako tarafından antrenörler komitesine seçildi. Bu Eskişehir’imiz için Türkiye için çok büyük bir onur. Şampiyonumuz Komitenin yaptığı ilk toplantıda şunları söyledi. Birlikte birikimlerimizle büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.