16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Devlet Hastanesine Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı Relaktasyon Merkezi

Eskişehir Devlet Hastanesine Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı Relaktasyon Merkezi
  • 11 Temmuz 2018 Çarşamba
  • 373 kez okundu

Eskişehir Devlet Hastanesi Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı Relaktasyon Merkezi; İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Hastane Başhekimi Uzm. Dr.Yaşar Bildirici,  Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sultan Karagenç Torun' un desteğiyle açıldı.
     
Merkez hakkında bilgiler veren Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici; Relaktasyon; herhangi bir nedenle emzirmeyi kesen annenin yeniden emzirmeye başlaması ve devam etme sürecidir. Amacımız; sağlıklı nesiller ve sağlıklı gelecek için anne sütü ve emzirmenin önemini anlatmak, annelerin konu ile ilgili sorularına cevap bulmak, endişe ve kaygılarının ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Merkezimizde, emzirmenin bebek tarafından reddedilmesi, meme ve meme başı problemleri, anne ve bebekte devam eden hastalıklar, zamansız sütten kesme, yetersiz süt üretimi, emzik ve biberon kullanımı, formül mama kullanımı, evlat edinilmesi gibi durumlarda emzirme yeniden başlatılabilir. Bu süreçte annenin emzirmeye istekli olması ve danışmanın önerilerini yerine getirmesi önemlidir. Merkezimizde Sağlık Bakanlığı Anne Sütü Eğiticisi, Ulusal Hastane Değerlendiricisi ve Relaktasyon Eğitimi alan hemşiremiz Dilek Atılgan ile Uzman Yenidoğan ve Çocuk Hekimlerimiz hizmet vermektedir, dedi.
     
İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge Eskişehir Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başlayan Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı Relaktasyon Merkezine yaptığı ziyaretle çalışmaları yerinde inceledi. Müdür Bilge; Eskişehir Devlet Hastanesindeki merkezin  annelerimize ve danışmanlarımıza hizmet vereceğini ve Ülkemizde Ankara' dan sonra ikinci merkezin  Eskişehir Devlet Hastanesi' nde açıldığını belirtti.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar